1984 - nowa płyta [2020]

Przygotowujemy winylową edycję płyty “Specjalny rodzaj kontrastu” zespołu 1984, a być może wykluje się z tego jeszcze coś więcej. Pytanie do kolekcjonerów, szperaczy i wszelkich punkowych archeologów czy nie posiadają może jakichś fotek zespołu z tego okresu? Chodzi generalnie o lata 80-te… Gdyby ktoś miał coś ciekawego, będziemy wdzięczni za udostępnienie. (kontakt: pasazer@pasazer.pl)

:arrow_right: 3-mam kciuki :exclamation:

Świetna wiadomość !!! Ten materiał na to zasługuje !!! Nie mogę się doczekać !!! :smiley:

Jakies wiesci z frontu?

Przyjemności trzeba sobie dawkować… Prawdę mówiąc płyty już są, brakuje tylko farby odpowiednio czarnej żeby oddać głębie czerni na okładce :slight_smile:

Bedzie winyl tylko czy rowniez cd z bonusami? :wink:

Swietny news!

no to pora na oficjalne info:

1984 – Specjalny rodzaj kontrastu LP

Ćwierć wieku po nagraniu ukazuje się po raz pierwszy na winylu zaginiona perła polskiego undergroundu lat 80-tych.
Powstała na skrzyżowaniu cold wave, new wave i post punka, nagrana w 1988 roku, ale zaginiona i niewydana wówczas studyjna płyta legendarnego zespołu 1984.
Polityczna, obrazoburcza, mistyczna. Szczytowe osiągnięcie rzeszowskiej grupy lat 80-tych.
31 marca 2014 roku zatrzeszczy na Waszych gramofonach i poczujecie, być może po raz pierwszy, głębie „czarnego albumu” – sztandarowej płyty zespołu Piotrka „Mizernego” Liszcza.
Oprócz oryginalnego materiału muzycznego, na wkładce znajdziecie wywiad z liderem grupy dotyczący powstania tego albumu.

Poza regularną czarną edycją mamy dwa limity:
60 sztuk – szary winyl
60 sztuk – przezroczysty vinyl
czarny LP 39 zł / kolorowy 45 zł

zamówić można już dziś pod adresem: pasazer@pasazer.pl
plus mnóstwo innych płyt i takich tam z pankiem.
sklep.pasazer.pl
pasazer.pl

REWELACJA !!! :smiley:
Zakup obowiązkowy !!!

Jak dla mnie reedycja roku…ogromnie wyczekiwana plyta-podobnie jak wszystkie nagrania zimnej czy innej fali lat 80-tych :wink:

no i git

Niestety nie będzie premiery “Specjalnego rodzaju kontrastu” 1984, w tym tygodniu jak zapowiadaliśmy, tylko trochę (tydzień? dwa?) później. Na okładkach wywaliło babole i trzeba je machnąć jeszcze raz… Na osłodę czekania - foto płyt. Limity: biało-przezroczysty, szary-marbled, (jeszcze można się załapać: pasazer@pasazer.pl) oraz regular - czarny jak wungiel. Acha. Jest nowy kocyk - z bałwankami.
https://scontent-b-fra.xx.fbcdn.net/hphotos-prn2/t1.0-9/s403x403/1236465_569032149859548_1557697443_n.jpg

:arrow_right: wygladaja placuszki zacnie w kazdym kolorze!
Nowa wersja kocyka tez dobrze robi :bulb: :laughing:

Tradycyjnie biorę jedynie słuszny kolor - czarny !!! :smiley: :wink:
Ależ się nie mogę doczekać kiedy odpalę ten LP na gramofonie…
youtube.com/watch?v=_R5IoF1LUB8

Oczywiście wiesz Bartek, że tej piosenki nie ma na tej płycie?

Ponieważ nowe okładki dalej się robią, to póki co wywiad z Mizernym na onet.pl
muzyka.onet.pl/rock/1984-uderzac-w-dusze/nr06l

[quote=“PASAŻER 40”]Oczywiście wiesz Bartek, że tej piosenki nie ma na tej płycie?

Ponieważ nowe okładki dalej się robią, to póki co wywiad z Mizernym na onet.pl
muzyka.onet.pl/rock/1984-uderzac-w-dusze/nr06l[/quote]

No właśnie Mariusz nie miałem 100 % pewności - bo mam bootlegową kasetę z tym materiałem zatytułowanym “Specjalny rodzaj kontrastu” i tam jest bodajże 8 kawałków z sesji ze studia RSC w Rzeszowie?

1. Pierwszy śnieg
  2. Wstajemy na raz, śpiewamy na dwa
  3. Święto urodzaju
  4. Ferma hodowlana
  5. Zaśpiewaj wojowniku
  6. Manitou
  7. Zabiłem pająka
  8. Pierwszy dzień zmartwychwstania

Bo na cd wydanym przez Boofish Records jest kilka różnych sesji i ten utwór się tam znajduje.
Czyli tylko powyższy materiał z tej sesji się ukaże na LP bez żadnych bonusów? (Wiadoma sprawa winyl ma limit czasowy).

Dzięki za wrzucenie track listy. Kompletnie o tym zapomniałem. To będzie oczywiście tylko ta sesja 1988, bonusy z kompaktu siłą rzeczy się nie mogły zmieścić… A okładek ciągle nie ma. Jeszcze trochę cierpliwości pliz… nic nie poradzę… Z ciekawostek to Mizerny kończy nagrywać nową, premierową płytę 1984. I to na pewno w swoim gatunku będzie COŚ.

To jeszcze sesje dla harcerzy i z teatru w Reszowie i bedzie prawie komplet :wink:

Prezes milczy więc napiszę że zniecierpliwieni mogą powoli wypatrywać listonosza, ja już swój egzemplarz dostałem i jestem pod mega wrażeniem, warto było czekać bo edytorsko ta płyta jest bardzo fajnie wydana i ten minimalizm na okładce podoba mi się najbardziej, dobrze współgra z muzyką. Ogólnie rewelacja.

Paczka wlasnie otworzona-swietnie wyglada okladka,wkladka i sama plyta-odpalam gramofon :wink: