Bl'ast!

Cześć,
Chciałem się dowiedzieć czy ktoś jeszcze tutaj jara się nowym albumem Bl’ast, poza Jarkiem, Igorem i mną.
Zastanawiam się na sensem zaglądania tutaj, płyty można już od jakiegoś czasu posłuchać a na forum cichosza. :slight_smile:

Poczułem się wywołany do odpowiedzi, więc powiem tak -

• Black Flag to chyba mój ulubiony zespół, ale pomimo tego jestem w stanie przyznać, że te tak naprawdę świetne fragmenty to zaledwie jakieś 10-20% całej ich twórczości. Bl’ast! to z kolei goście, którzy z inspiracji z owych 10-20% zrobili pomysł na całe swoje granie. Nigdy nie mieli talentu dorównującego swoim poprzednikom, bo brakowało im drygu do robienia monumentalnych hitów, ale wciąż zajmują szczególne miejsce w moim sercu. Dziś już nie ma takich kapel. Klimat Thrashera!, wysuszona Kalifornia i wkurwieni ludzie nowej generacji. W 1986 byli absolutnie wyjątkowi - ciężsi, mocniejsi i bardziej psychiczni od wszystkiego, co działo się wokół. Za to nowa (a zarazem nie nowa) płyta to rzecz, którą trzeba sprawdzić, nie tylko dla muzyki, ale przede wszystkim dla pięknej historii, która się z nią wiąże.

Pozdrawiam,

Igor

również podejdę do tablicy - pisałem to już wcześniej Greg Ginn był geniuszem gity, a Bl’ast! ten geniusz uwypuklił i zintensyfikował. kocham ten chaotyczny jazgot!

to, że na forum cisza nie dziwi mnie wcale… :slight_smile:

moze i black flag 2, ale mi tez sie to podoba, a tej nowej jeszcze nie sluchalem, ale jak mowicie, ze warto :slight_smile:

jeden numer z nowej slucham, jest dobrze

[quote=“perrin”]Cześć,
Chciałem się dowiedzieć czy ktoś jeszcze tutaj jara się nowym albumem Bl’ast, poza Jarkiem, Igorem i mną.
Zastanawiam się na sensem zaglądania tutaj, płyty można już od jakiegoś czasu posłuchać a na forum cichosza. :slight_smile:[/quote]

Ty, Igor i Jarek już się wypowiedziliście, więc temat do zamknięcia :wink:
Przyznaję się bez bicia - nie znałem wcześniej, ale już poznaję od kilku dni i jestem zachwycony!
Widziałem wcześniej info na stronie Southern Lord, że wychodzi “Blood!”, ale poza tym, że podobał mi się wzór t-shirtu i faktu, że płytę remasterował Grohl to jakoś nie zwróciłem większej uwagi. Mój błąd. Tym większy, że wcześniej nie znałem…

Tak swoją drogą jak sobie przypomnę forumowe “oburzenie”, że temat o Southern Lord założyłem w dziale hardcore! to się uśmiecham pod wąsem. Przyznaję, że przez pomyłkę go wrzuciłem do tego działu, ale na chwilę obecną pasuje tutaj idealnie!

Bl’ast! zamiata!

noisey.vice.com/noisey-specials/ … tory-blast

Ich najlepszy moim zdaniem material znowu dostepny na winylu i to w jakiej formie!

BL’AST! "the expression of power - TRIPLE LP (Southern Lord) -
Santa Cruz, CA hardcore legend: Bl’ast! recorded their debut several times before finally emerging from the studio with their cult classic masterpiece: “The Power of Expression”; For the first time ever an alternate version (the Track sessions) of this album is officially available. Also included is a 28 page booklet with amazing Bl’ast! photos from the mid-80s. All tracks (re)mastered by Brad Boatright. Lp version contains a exclusive unreleased demo. TRIPLE LP SET!

no prosze! będzie nabyte.

2014-06-21 - Hellfest 2014 - Clisson
2014-06-23 - Stick Mikes - Brighton
2014-06-24 - The Fleece - Bristol
2014-06-25 - Star and Garter - Manchester
2014-06-26 - Audio - Glasgow
2014-06-27 - Underworld - London
2014-06-28 - Schlachthof - Wiesbaden
2014-06-29 - PMK - Innsbruck
2014-06-30 - Freakout Club - Bologna
2014-07-01 - Lo Fi Club - Milano
2014-07-02 - Viper Room - Wien
2014-07-03 - Magnet - Berlin
2014-07-04 - Roskilde Festival 2014 - Roskilde

Fajnie, że ten prawie trzydziestoletni, świetny materiał z The Power of Expression doczekał się remasteringu, choć do końca nie jestem pewien, czy jeśli chodzi o brzmienie, wolę siłę słowa, czy wyraz siły. Remaster brzmi na pewno głośniej :slight_smile:
Nie wiem, czy zauważyliście, ale “exclusive unreleased demo” dołączone do płyty, nie jest jedyną różnicą w stosunku do oryginału. Pomiędzy pierwszy, a drugi kawałek z pierwotnej wersji, goście wrzucili bardzo blackflagowy Surf & Destroy.

lambgoat.com/news/26108/Eyehateg … w-split-EP

Nic nowego w temacie, tylko stara fotka świetnie oddająca energię Bl’ast!

2 Likes

Nadal nic nowego, a ponieważ nie było - to połowa splitu z EHG w wersji video:

1 Like