COUNTRY-ROCKABILLY-50's R'NR

Czy ktoś z Was słucha, zbiera, poszukuje muzyki w tym klimacie? co lubicie? rzucajcie składami, wykonawcami, chętnie linkami.

ja ze swej strony polecam przede wszystkim moje odkrycie ostatnich dni - Th’ Legendary Shack Shackers… miazga do kwadratu!!!

cockadoodledont.com/

ja bardziej siedze w psycho
ale znam fajny zespol co sie zwie deadbillies,graja takie wlasnie countrybilly,az spiewa chlopiec a raz panna
calkiem fajne

jezeli chodzi o country rockabilly to oczywiscie pierwsze plyty casha z lat 50’. poza tym to jednak rockabilly raczej nie slucham za duzo, ale chetnie sie zapoznam, jak ktos zapoda cos ciekawego.

polecam Hanków Wiliamsów. piszę w liczbie mnogiej, bo był senior, junior i HW III (gra obecnie). nie siedzę w temacie wystarczająco długo, żeby być specem w temacie, ale wielu znajomych, którzy się na tym znają twierdzą, że HWIII jest marnym pokłosiem HW seniora i ojca. jakkolwiek podobają mi się wszyscy w/w… świetne texty mają, bardzo mi przypominają właśnie J. Casha z epoki “Ring of Fire”…

ponadto zajebisty band / wykonawca to Dan Baird z zespołąmi Homemade Sine i Georgia Satellites… momentami zahacza o mieszankę rockabilly i południowego rock n’rolla. również zajebiste texty!

Polecam Wande Jackson(wcześniej była nianią zanim zajęła się R’N’R)

świetny głos :wink:

[quote=“bootch”]

polecam Hanków Wiliamsów. piszę w liczbie mnogiej, bo był senior, junior i HW III (gra obecnie). nie siedzę w temacie wystarczająco długo, żeby być specem w temacie, ale wielu znajomych, którzy się na tym znają twierdzą, że HWIII jest marnym pokłosiem HW seniora i ojca. jakkolwiek podobają mi się wszyscy w/w… świetne texty mają, bardzo mi przypominają właśnie J. Casha z epoki “Ring of Fire”…

ponadto zajebisty band / wykonawca to Dan Baird z zespołąmi Homemade Sine i Georgia Satellites… momentami zahacza o mieszankę rockabilly i południowego rock n’rolla. również zajebiste texty![/quote]

hankow wiliamsow to znam bardzo dobrze, ale oni mi sie akurat z rockabilly tak nie kojarza. reszte sprawdze. dzieki.

odnosnie psychobilly godne polecenia bandy to : batmobile, tiger army, evil devil,the slanderin, nekromantix, mad sin, horrorpops,12 step rebels, demented are go, godless wicked creeps, hellbats

z polskich: komety, partia, stan zvezda, robotix

stare bandy: the archies, oldies, isley brothers, bill haley & his comets, the beach boys, the drifters, the jazz butcher,fats domino, danny & the juniors, the teenangers :slight_smile:

wykonawcy: elvis presley, johnny cash, little richard, neil sedaka,chuck berry, chubby checker, ella fitzgerald, frank sinatra, tommy steele, big bopper, jerry keller, gene vincent, eddie cochran

jak cos to zglaszaj sie na priv :slight_smile: wszystko mozna znalesc na slsk, jak mi sie cos przypomni to dopisze

a klingonz?

to jest prawdziwe psycho

THE METEORS :smiling_imp:

[quote=".XaniaX."]odnosnie psychobilly godne polecenia bandy to : batmobile, tiger army, evil devil,the slanderin, nekromantix, mad sin, horrorpops,12 step rebels, demented are go, godless wicked creeps, hellbats

z polskich: komety, partia, stan zvezda, robotix

[/quote]

W temacie jest mowa o latach 50’s i o rockabilly, a nie psycho.

dzięki za posty i wyjaśnienia, ale rzeczywiście, jak napisał Harry Angel, ostatnio odgrzebuję starocie, więc nowe sajko (lata 80-te wzwyż) raczej odpada (zresztą mam bardzo obszerną kolekcję w/w).

ze współczesnych kapel ciekawe są dla mnie raczej zespoły i wykonawcy rockabilly / country / r’nr, stylem nawiązujące do Elvisa, Billa Haleya itd. czyli gitary Gretsch Hollow Body, Fender Hot Rod, kontrabas i perkusja :wink:

powaga, czeknijcie sobie Legendary Shack Shackers, do których link zapodałem w pierwszym poście… to jest miazga. fajne jest też Foggy Mountains, ale nie mam linka.

nikt o nich nie wspominał alandtheblackcats.com/
Al and the Black ->> youtube.com/watch?v=J6coy7ifuZc
youtube.com/watch?v=xsTnBTWLAFc

Jeśli komuś sie nie spodoba nie odpowiadam za to.

COFFINSHAKERS- smutni (tekstowo) panowie z Finlandii.

the klansman

świetne to jest!

Reverend Horton Heat ( myspace.com/reverendhortonheat ) mieści się w wymaganiach?

Może nie do końca w tym nurcie - i też nie wszystkie piosenki, ale THE SHADOWS ma niektóre wałki gitarowe/instrumentalne, że ja odpływam.

A rockabilly/psychobilly się szybko nudzi, bo wiele kawałków to praktycznie zmiana tempa/tekstu :stuck_out_tongue:

czy ma ktoś płytkę Dead 50’s “standing on the edge of forever”?
(to w ogóle z klimatu jest?)

eddie cochran mistrz do kwadratu RIP youtube.com/watch?v=vTpxJC4AA

brytole z The Jets są spoko , co jeszcze Gene Vincent ,

The Blue Cats : youtube.com/watch?v=AJPdoGRPUmU
Buddy Holly,Bunker Hill , duzo tego jest …

ghoultown

koleszkowie ode mnie grają w takich klimatach.
narazie kawałki dość średnio nagrane, ale niebawem szykują wersje ostateczne, porawnie nagrane i wykonane:

myspace.com/belalugosihorrororchestra

na koncertach naprawde fajnie wypadają.