[ czeski hc/punk ]

DEAF 99 - świetni na żywo , z płytką dużo gorzej i do tego cieńko brzmi - NY HC
DISFIGURED CORPSE - w swojej muzie mają wiele z HC :smiley:

:smiling_imp:

emowy ALBION jest chyba z czech

nie chyba tylko napewno… :wink:
ja od siebie poleciłbym EMBER “sevens samurai” czy jakoś tak, dobre emo :smiley:
no i sprawdz sobie stronkę www.dayafter.cz

MORE BAD NEWS z Brna jest git! Klimat Tragedy.
JOHN BALL - zajebiste screamo.
Niezły jest Lewist, Ermor, Nuit - wszystko pdo klimat Lvmen.
A odnosnie sceny czeskiej… sparwdż sobie www.czechcore.cz - bedziesz w raju.

Fajne kapelki są na Słowacji - SUPERAPE X, IF THERE IS A HOPE (prasopal.sk/.

juz jestem w niebie hehe niestety nie zdazyłem wybrac kapeli przed wyjazdem rodziców wiec poprosiłem zeby mi kupili cos ichniego z hc… i cos czuje ze to bedzie kupa :imp:

w sumie znam tylko wymienione wcześniej X-Wing, LVUMEN i Thema Eleven, ale wszystkie są jak najberdziej warte sprawdzenia, więc nic się nie stanie jak pojawią się drugi raz

DUSSANDER

volny.cz/dussander/main.htm

AMBROSIA !!!

świetna kapelka :smiling_imp:

no i dostałem… Insania “out”… kupa, ale z kąd ojciec miał wiedzieć ze to badziew jak na opakowaniu jest napis “astralny hardcore” hehehe

helllll yeaaahhhh :laughing:

A to mi odnośnie podobnego tematu napisali sami Czesi (z kapeli WHO ATE MY SKATE z Pragi):

Here are few contacts to few czech bands thait I love musically, but they are also great people:

Spes Erepta - sXe vegan crustcore like early records of Ekkaia (Praha)
xsagvantofux@yahoo.com (guitarist Pavel)

Lahar - fastcore faster than anything else - superb! (Písek)
sweb.cz/samuel.records

X-Wing - sxe oldschool hardcore (Teplice)
lex24x.net

Jonestown - crust/oldschool hc (Kladno)
jonestown@seznam.cz

Guided Cradle - fukkin great cructcore (Praha / USA)
guidedcradle.com/

there are also few other great bands in this style (Kobra XI, Still Strong, Not,…) but I don’t have contact now. I’m gonna find them and send you.

at this moment, i don’t know about any all-girl bands in czech republic, there used to be one (STILLKNOX), but i think they are dead now :frowning: Our singer Ondra17 used to play drums in vegan straight-edge band KILGORE TROUT and they had girl bass player and girl singer. But this band doesn’t do shows now, they have new drummenr and bass player and the are practising.

ok, take care
x Honza x /Who Ate My Skate

Kriticka Situace.

Raincoat 34 to mój faworyt :slight_smile::):):):)!A pozatym John Ball i x wing!

można gdzieś w necie znalezc jakies nagrania John Ball?

no nieeeee !!! a BALACLAVA !!! najlepsza czeska kapela hc jak dla mnie 8)

Nie bede zapychal tematu o Sunshine informacjami nt. Kriticka Situace. Na stronie Day After znalazlem taki cd wydany w tym roku - " Do ticha zazní výkřiky…"

Ciekawe co tam jest.

Z mojej strony polecam GNU, a szczególnie ich drugi album wydany w 2002 przez Silver Rocket. Z tym, że to jest muzycznie bardziej post-hc/noise rock, niemniej b. dobra rzecz.

3 Likes

Pod názvem “Do ticha zazní výkřiky…” vyšlo 4. července 2019 audio CD se sestřihem ze tří koncertů Kritické situace z let 2013 a 2014. Vešlo se na něj všech 22 skladeb, které kapela v rámci svých vystoupení v pražském Lucerna Music Baru na přelomu let 2013/2014 zahrála. Celková délka záznamu je 1 hodina, 18 minut a 2 sekundy.

1 Like

Ok, czyli ino koncertowka jak rozumiem. Okladka troche to zwiastowala.

Jak robilem wywiad z Amity to zdaje sie, ze chlopaki polecali m.in. ten band.
PS. Teraz slucham i juz wiem dlaczego mogli polecac :slight_smile:
A do wyliczanki dobrych kapel dorzucam Ravelin 7. Musze przy okazji wykopac i odkurzyc sobie ich wspolna kasete z Thema 11. Tam Ravelin 7 o czubek nosa chyba “wyprzedzil” kompanow z drugiej strony tasmy :wink:

1 Like