[ doom metal ]

było już o stornerach southernach i innych wynalazkach
czemu tylko nikt tu nie pisał o podstawie
na równi z pentagram i obsessed

uuu… Panie :smiley:
Toż to kult tak absolutny, że niemal już zapomniany :wink:

do tego winter i trouble.lubiłem to bardzo przed laty.

Wolę zdecydowanie Pentagram, Obsessed i Trouble.

no i pierwszy CANDLEMASS :wink:

fajne to są rzeczy, ale jednak wole te świeższe załogi z Reverend Bizarre oraz Krux na czele
co nie znaczy, że nie cenie klasyków
jeszcze z takich dość zjawiskowych i starych zespołów z doomowych okolic to warto wspomniec diSEMBOWELMENT, no i wczesne Cathedral

wieki temu nagralem na VHS ponizszy clip z MTV, az dziwne ze nic wiecej od nich nie mam :blush:

youtube.com/watch?v=5Dz8F1POXMI

[quote=“lul”]wieki temu nagralem na VHS ponizszy clip z MTV, az dziwne ze nic wiecej od nich nie mam :blush:

youtube.com/watch?v=5Dz8F1POXMI[/quote]

akurat ta płyta “Children Of Doom” nagrana była z szwedzkim wokalistą(ex-COUNT RAVEN) po którym do kapeli wrócił Scott Reagers(pierwsze dwie płyty i album “Die Healing” z 1995 r.)żaden skład nie przeskoczył jak dla mnie tego z Wino na wokalu i gitarze 8)

ZAGADKA :bulb:

jaką znaną,kultową i nie istniejącą kapelę z lat 90-tych przypomina wam ten obrazek?:

youtube.com/watch?v=EQHCTT2t … re=related

southernlord.com/band_STV.php
en.wikipedia.org/wiki/Saint_Vitus_%28band%29

moja ulubiona płyta to oczywiście "V"

youtube.com/watch?v=VqUGMzVo … re=related
youtube.com/watch?v=cuBr-g95 … re=related

THE OBSSESSED:
youtube.com/watch?v=gG_GLT_0 … re=related

nie musze dodawać że SV inspirował takie kapele jak CROWBAR,GODFLESH,COC no i przede wszystkim ten zespół zagadkę :smiling_imp:

Jak to pierwszy, Pandzia? Królują pierwsze cztery, no i najnowszy robi niezłe wrażenie.

[quote=“Xymena”]

Jak to pierwszy, Pandzia? Królują pierwsze cztery, no i najnowszy robi niezłe wrażenie.[/quote]

muzycznie są dobre ale niestety wokal na jedynce jest jeszcze słuchalny ale tego tenora na późniejszych nie daje rady wysłuchać :wink:

A ja daję radę. Spróbuj najnowszej, jest inny wokalista, śpiewa nawet 2 stare kawałki.

własnie, ze w zawodowym doom metalu wokal powinien byc oldschoolowo metalowo śpiewany, a nie charczenie żula typu neurosis (wiadomo, mój nr 1, wiec to nie złosliwosc:)), dlatego candlemass rządzi
sprawdź se panda KRUX, zespół basisty Candlemass, dwóch ex-Entombed’owców i jakiś jakiegoś tam no name wokalisty
wszystko co najlepsze w doom metalu z zajebistym szwedzkim brzmieniem

[quote=“8”]własnie, ze w zawodowym doom metalu wokal powinien byc oldschoolowo metalowo śpiewany, a nie charczenie żula typu neurosis (wiadomo, mój nr 1, wiec to nie złosliwosc:)), dlatego candlemass rządzi
sprawdź se panda KRUX, zespół basisty Candlemass, dwóch ex-Entombed’owców i jakiś jakiegoś tam no name wokalisty
wszystko co najlepsze w doom metalu z zajebistym szwedzkim brzmieniem[/quote]

zawodowo ok ale nie kurwa opera :laughing:
dla mnie najlepsze wokale to albo właśnie styl jaki prezentują Ozzy Osbourne,Wino itp albo z drugiej mańki Kirk(Crowbar),Lemmy czy goście z Neurosis,Eye Hate God

sprawdzaj Krux i nie pierdol hehe
i jeszcze Reverend Bizarre

dla mnie liczy sie tylko trojka z Peaceville

czyli co?
MDB, PL i A?
no bez jaj :wink:

[quote=“8”]sprawdzaj Krux i nie pierdol hehe
i jeszcze Reverend Bizarre[/quote]

sprawdzę,sprawdzę
uwielbiam tego typu granie

odnośnie jeszcze SAINT VITUS i THE OBSSESSED

skąd wzieła się ksywka Scott’a Weinrich’a “Wino” bo brzmi dość swojsko ? :smiling_imp:

[quote=“8”]czyli co?
MDB, PL i A?
no bez jaj :wink:[/quote]

szczegolnie PL i bez jaj :wink:

ale to jest całkiem inna muzyka :wink:

no dokładnie, gdzie doom a gdzie krym

:wink: