[ facebook ]

każdy ma swojego Żyda :smiley:

:laughing:

Max Kolonko o fejsbuku:

pudelek.tv/video/Max-Kolonko … a-SB-1725/

generalnie nie cenię tego gościa jakoś wyjątkowo (zasadniczo to on mnie wkurwia), ale w kilku miejscach ta jego pudelkowa (hehe) wypowiedź jest zaskakująco zbieżna z tym, co sam uważam, chociaż nie ma w tym nic specjalnie odkrywczego :slight_smile:

Heh, ciekawe kto… może ci co najbardziej hejtują w tym temacie :wink:

monar robi na fejsie he he

[size=50]sorry monika :wink:[/size]

A post was merged into an existing topic: GNWP - cd

fejsbuk jest gównianą stroną; to wręcz kwintesencja gównianości;
to, że cieszy się wielką popularnością tudzież ma gigantyczny zasięg, nie stanowi, że nie jest gówniany;
ludzie w swej masie lgną do słodkiego pop-gówna - dla użytkowników tego forum jest tio chyba jasne…

podobnie jak Emhace jestem zażenowany-zdziwiony, że temat jakiejś gównianej platformy (ścieku informacyjno-komunikacyjnego) budzi takie emocje;

poz_dr

@dr_know @emhace FB jest gówniany ale jest też kombajnem do zbierania wrażliwych danych który infiltruje was/nas od momentu kiedy wchodzimy do Internetu aż do zakończenia sesji. Zgromadzone dane nigdzie nie znikną.

1 Like

Chińczyku ja nie mam konta na FB; z kilku powodów;
i nawet lewego, bo w takie gówno nawet w gumofilcachnie wchodzę;

mnie nie musisz uświadamiać;

poz_dr

Zuckebeg zbiera dane na Twój temat nawet jeśli tego konta nie masz.

niewykluczone;
w jaki sposób?

poz_dr

możesz to jakoś lapidarnie podsumować?
mój angielski jest zbyt słaby aby zrozumieć dokładnie o co chodzi;

na czym polega problem i kogo dotyczy?

poz_dr

Każda strona, na której znajduje się jakiś widget od facebooka (przycisk do polubienia, do udostępnienia, kto lubi fanpage itp) poprzez wyświetlanie takiego widgetu na swojej stronie umożliwia facebookowi śledzenie Twojej osoby w internecie. Wchodzisz na stronie A, która ma przycisk do polubienia - facebook zapisuje Twoje IP czy cokolwiek innego. Potem wchodzisz na stronę B, również z przyciskiem do lajkowania - facebook sprawdza czy zna Twoje IP i wie, że wcześniej byłeś na stronie A, Z, X i masie innych. Jak się 10 lat później na nim zarejestrujesz to już na starcie wie on bardzo wiele o Twoich zainteresowaniach na podstawie właśnie stron z widgetami, które odwiedziłeś.

Te widgety to tak naprawdę takie mini okienka przeglądarki w przeglądarce. Strona, na której taki widget się znajduje tak naprawdę wyświetla “okno” serwowane z serwera facebooka. Więc czy tego chcesz czy nie - Twoja przeglądarka kontaktuje się i pobiera dane z serwerów FB (jednocześnie zostawiając na nich Twój ślad) bardzo często. Oczywiście dopóki tego nie zablokujesz.

5 Likes

Tak z ciekawości, był ktoś z Was kiedyś zablokowany na facebooku? Jak to wygląda?

Dziś była jakaś awaria ale chwilowa, chyba Ci chodzi o bana tymczasowego, jak jesteś zablokowany przez inną osobę to chyba raczej o tym nie wiesz.

No właśnie się zastanawiam, bo mam wygaszoną opcję “publikuj” i czat mi zniknął. Dlatego pytam, bo nie wiem czy to błąd czy chwilowy ban.

1 Like

Dobra, zeszło. Chyba faktycznie awaria. Ale mimo to, niech ktoś napisze jak wygląda ban na fb, żebym rozpoznał objawy :slight_smile:

Czatu nadal nie mam, ale składam na karb awarii.

1 Like

Tutaj nie pomogę bo nigdy nie miałem ale zablokowany przez wiele osób to pewnie jestem, z wzajemnością, na tym polega ta zabawa.

Tqak, ale nie chodzi o wzajemne blokady userów, tylko od Wielkiego Brata.

1 Like