[ filmy dokumentalne ]

nie znalazlem tematu o stricte dokumentalnych filmach,a wiadomo ze dobry dokument nie jest zly. Pare fajnych tytulow sie juz na forum przewinelo,ale dobrze byc na biezaco

japanorama- zajebisty serial bbc o japonii,ale bardziej tej popkulturowej,czyli takiej jaka kazda lubi:)
(caly pierwszy sezon jest na youtube z tego co mi mignelo)

modify- dla fanow bmezine.com, fajna rzecz, i nie ma za duzo rozcietych siusiakow

z polskich to ballada o lekkim zabarwieniu erotycznym byla kozak:),.ale nie wiem czy jest na torrentach

[quote=“consumed by your poison”]
z polskich to ballada o lekkim zabarwieniu erotycznym byla kozak:),.ale nie wiem czy jest na torrentach[/quote]

ogladalam wszystkie odcinki. zawsze rozwalala mnie pani ‘naturalny’ i te ‘modelki’ hehehe dobry odcinek byl z ta 16 latka co matka tak ja pchala do slawy

polska szkoła dokumentu - kieślowski, piwowski, wiszniewski, łoziński!!!
jak coś, to mam, oferuję, dzielę się :wink:
“a czego tu się bać” szumowskiej - polecam :wink:

pamiętam że dawno temu na TVP były fajne dokumenty i się oglądało :slight_smile:

Faktycznie, fajne były. I faktycznie, dawno temu to było :wink:

[quote=“Guliwer”]

Faktycznie, fajne były. I faktycznie, dawno temu to było :wink:[/quote]

:wink: tylko lecą o takich porach że nikt o nich nie wie :wink:

jak to szło? TVP nasza misja to kultura?

[quote=“Cyrus is dead”]

Faktycznie, fajne były. I faktycznie, dawno temu to było :wink:

:wink: tylko lecą o takich porach że nikt o nich nie wie :wink:[/quote]

kierwa, konspiracja znaczy większa, niż za komuny :laughing:

polecam Sharkwater. genialne zdjęcia.
Earthlings - nie wiem czy to dokument, ale warto obejrzeć.

taaa… promowanie sztuki tańca towarzyskiego na przykład :smiley:

ostatnio na National Geographic przyczaiłem dobry program o średniowiecznej broni - miecze, topory, gizarmy itd. dla maniaka Diablo jak znalazł :smiley: no i wychwalany już tu kiedyś Bear Grylls bardzo dobry.

taaa… promowanie sztuki tańca towarzyskiego na przykład :smiley:

nabijacie się, a na TVP poważnie lecą dobre programy, tylko pory ich nadawania są lekko z dupy i można przegapić dużą część, bądź w ogóle nie wiedzieć o ich istnieniu.

a co do tej “kultury” TVP to wiadomo jakoś musi sobie poradzić z komercyjną konkurencją… dlatego wygląda to jak wygląda…

a nabijam się, tak samo nabijam się z PISF i SFP które jeśli chodzi o rozwój polskiej kinematografii momentami bardziej ją blokują niż rozwijają, no PISF ostatnio mniej całe szczęscie, ale cóż, this is poland, taka polityka.

[quote]nabijacie się, a na TVP poważnie lecą dobre programy, tylko pory ich nadawania są lekko z dupy i można przegapić dużą część, bądź w ogóle nie wiedzieć o ich istnieniu.

a co do tej “kultury” TVP to wiadomo jakoś musi sobie poradzić z komercyjną konkurencją… dlatego wygląda to jak wygląda…[/quote]

a i owszem - nabijamy się, bo to, co kiedyś puszczali o 18, teraz leci o 2 nad ranem. to jest jak najbardziej komiczne.

tak btw ostatnio oglądałem na TVP KULTURA dokument o tybetanczykach który był że tak powiem na max niepoprawny politycznie i rzekłbym że do bólu prawdziwy, dosadny i brutalny. W całości przekazał chyba esencję zła chińskiego terroru.

bardzo mocna rzecz. W komercyjnych stacjach w życiu nie widziałem czegoś podobnego,

w wiadacych komercyjnych stacjach czyli tvn i polsat na prozno szukac dokumentow ,nie wiem skad bierze sie ta niechec, ludzie nie sa tak zkretyniali ,ale chce sie ich takimi zrobic poprzez serwowanie tancow na lodzie i gwiazd w cyrku.
tvn puscil swego czasu dzieci z leningradzkiego,za co szacun. Wiekszosc pewnie widziala bo to klasyk juz,a jak ktos nie widzial niech nadrobic braki bo warto

Ja polecam:

Darwin’s Nightmare - świetny dokument o… o życie w Afryce, o ludziach którzy nie posiadają nic, o chorych powiązaniach Afryki i świata zachodniego/Rosji…

*Znad tanzańskiego wybrzeża jeziora Wiktoria codziennie wylatuje kilka transportów filetów z okonia. Trafiają na stoły wykwintnych restauracji w Europie i Japonii. Dzięki temu przetwórstwo rybne stało się w ostatnich latach jedną z najważniejszych gałęzi przemysłu Tanzanii. Jednak czy na pewno samoloty, które przylatują po filety, są wypełnione jedynie apetytem? I co dzieje się z resztą ryby? *

darwinsnightmare.com/

Children of the secret state - o życiu w kraju opanowanym przez najbardziej zbrodniczą ideologię dnia dzisiejszego (gorsza niż Islamizm!) - komunizm. Wycieczka do Korei Płn.

poszukaj w tvn na przykład jutro około 21 dokumentu o Pyjasie, Wildsteinie i Maleszce; szukać też trzeba było jak dawali “Dworzec Gdański”, nie mówiąc o serialu Jacka Hugo-Badera - o “Dzieciach” sam wspomniałeś.
polsat nigdy nie miał ambicji nadawania takich audycji i w tym przynajmniej są uczciwi. w odróżnieniu od tvp, która… wiadomo, nie będę powtarzał. żeby było śmieszniej to Robert Kwiatkowski był ostatnim prezesem, który puszczał dokumenty w primetime: serie “Czas na dokument” i “Czas na kontrowersyjny dokument” przygotowywane przez redakcję Andrzeja Fidyka (poniedziałek o 21, czwartek po 22)), wspomniana “Ballada” i “Serce z węgla” - świetne seriale Ireny i Jerzego Morawskich, małżeństwa dokumentalistów, “Prawdziwe psy” Krzysztofa Langa itd.

“Stolarz” wspomnianego powyżej Wojciecha Wiszniewskiego - moc!

ten dokument zrobił na mnie spore wrażenie:

filmpolski.pl/fp/index.php/423015

polecam!

czas na dokument był doskonały.

[quote=“beszambelan”]ten dokument zrobił na mnie spore wrażenie:

filmpolski.pl/fp/index.php/423015

polecam![/quote]

video.google.pl/videoplay?docid= … 6260&hl=pl

Jak ktoś nie widział (tak jak ja) to tu ma szansę w złej jakości obejrzeć.