[ francuski hc/punk ]

Zna ktoś, poleca? Szukam stron, for, blogów po francusku… Tematyka punk i pochodne oczywiście:) Jakoś nie potrafię znaleźć nic wartościowego:(

Siemanko. To najwieksza kopalnia francuskich kapel.
Masz tu wszystko od poczatku rocka/punkrocka/hc, jakie kapelki gdzie jak kiedy.

SCENA FRANCUSKA

bo nic tam watrosciowego nigdy nie bylo

[quote=“disrandy”]

bo nic tam watrosciowego nigdy nie bylo[/quote]

no bez przesady.

Jasne, a HEIMAT-LOS, KROMOZOM 4, SCRAPS, RAPT, BERURIER NOIR, KRULL, SIX FEET OVER, COCHEBOMBA, TROMATISM, KOCHISE, LA FRACTION :question:

… że o bardziej topowych Tetes Raides, Les Ejectes, Telefon, Tryo, Noir Desir i innych nie wspomnę… no i o Plastic Bertrand, choć on chyba z Kanady:)
xpunolx - dzięki za linka, zajrzę tam i obadam… ideałem byłoby znaleźć forum podobne do naszego 8)

[quote=“Wolf”]

Jasne, a HEIMAT-LOS, KROMOZOM 4, SCRAPS, RAPT, BERURIER NOIR, KRULL, SIX FEET OVER, COCHEBOMBA, TROMATISM, KOCHISE, LA FRACTION :question:[/quote]

wymieniles II lige swiatowa,pytam o I :unamused:

[quote=“disrandy”]
wymieniles II lige swiatowa,pytam o I :unamused:[/quote]

kickback

to juz liga trampkarzy :slight_smile:

Moze to Cie zainteresuje
KLIK

[quote=“disrandy”]

Jasne, a HEIMAT-LOS, KROMOZOM 4, SCRAPS, RAPT, BERURIER NOIR, KRULL, SIX FEET OVER, COCHEBOMBA, TROMATISM, KOCHISE, LA FRACTION :question:

nie no,miękną mi jaja przez takie posty :laughing:
ze współczesnych bardziej kapel to rządziła ANANDA i ANOMIE…

Moje the best fajf - UNDONE / FINGER PRINT / JASEMINE / ANANDA / INERTIE

W zasadzie szczam tylko przy: HEIMAT-LOS, SCRAPS, LA FRACTION …
Zawsze zaglądaj tu:
homepages.nyu.edu/~cch223/france/Main.html

CELESTE!!
zajebisty band… i spiewaja po francusku
Kochise bylo zajebiste… i najmieszniejsze ze kiedys na stopa zabral mnie koles z Kochise… LA Fraction mi juz srednio wchodizlo…
Berurrier Noir byli zajebisci

[quote=“maciek”]

[quote=“disrandy”]

kickback[/quote]

mozna zamknac temat,baa cale forum

Do Kickbacka dorzućcie xAbsonex, L’Esprit Du Clan (z 2 pierwszych płyt), Es La Guerilla i można zamykać :slight_smile:

pojęcie 2 liga światowa jest bardzo ciekawe :laughing: z grupy wychodzą pierwsze trzy kapele, czy są baraże?

do wymienionego bxn dorzuciłbym ludwig von 88.
trotskids (reaktywowane niedawno), camera silens, wunderbach (właśnie zauważyłem, że też reaktywowany), komintrern sect, collabos, kidnap - ogólnie chaos records (tak to się zwało chyba?). nikt tak zajebiście nie miksował saxu i punk rocka jak francuskie kapele…
z dzisiaj grających bombardiers, charge 69 (ci to chyba mają już piątego wokalistę, jeśli nadal grają - kaseta na licencji w rnrollerze to fajny materiał), janitors, headliners, hard times zaczyna grać strawnie…
brigada flores magon to zdaje się nr 1 jeśli chodzi o bolszewicki oi/streetpunk na świecie?

porownujac scene francuska do szwedzkiej,usa czy angielskiej to jest II liga.proste :unamused: ps te brixton cats,brigadaf.m.,bolchoi rowniez bez rewlacji
bolszewicki oi,dobre kurwa :laughing:

ja bym dorzucil amanda woodward, gantz, daitro, choc nie wiem ktora to swiatowa liga.

// e, chyba musze isc spac - dopiero po napisaniu skleilem, ze szukasz stron, a nie zespolow… ale to chyba przez ta cala boiskowa afere. ;]

hola hola, a gdzie Stormcore, Trapped In Life, Drownong stare, Underground Society, Fat Society/Apocalypse Now, Knochoutz, EDC i jeszcze sporo innych? Żabojady mają patent na granie hardcore, niestety rzadko to robią w rodzimym języku.