[ gnwp ]

Męda!

Typ jest psychiczny.

1 Like

co on ma za napis na tej koszulce?

W środku celtyka napis NACJONALIZM.

Wydzielono 20 postów tworząc nowy wątek: Paweł Kukiz

Pani Magda Mizeria . szkoda komentować . Natomiast przez ustawę IPN eksplodował antysemityzm do ogromnych rozmiarów , Widać taktyka polityków nakręcania obywateli , prowokowanie do agresji i nienawiści się sprawdza . Mnie to smuci raczej …

A w czym przejawia się ta eksplozja antysemityzmu?

1 Like

Choćby w komentarzach pod każdym artykule o ustawie IPN …

Faith Matters prezentuje nowy dokument omawiający dynamikę i czynniki stojące za polskimi skrajnie prawicowymi narracjami w Polsce i Wielkiej Brytanii.

Nowy raport, zatytułowany “Od antysemityzmu do antymuzułmańskiego rasizmu: ewoluujące oblicze polskiej skrajnej prawicy”, opisuje sposób w jaki grupy ekstremistyczne takie jak Britain First wykorzystują religijne i konserwatywne sentymenty mieszkających w Wielkiej Brytanii Polaków w swych antymuzułmańskich kampaniach - np. poprzez nieudane próby zapraszania antysemickich i antymuzułmańskich postaci z Polski oraz podróże przywódców Britain First do Polski we współpracy z takimi osobami jak były ksiądz-antysemita, Jacek Międlar.

Faith Matters ma nadzieję, że raport ten będzie punktem początkowym współpracy z polskimi społecznościami w Wielkiej Brytanii, rozpoczynającym dialog międzyreligijny z udziałem głosów chrześcijańskich, muzułmańskich i żydowskich, będącym kontrą wobec wykluczających i dehumanizujących narracji skrajnej prawicy.

Identyfikując kluczowe skrajne głosy w Wielkiej Brytanii i w Polsce, raport demaskuje ich poglądy, mając na celu ich marginalizację i zachęcenie Polaków do kwestionowania podobnych opinii w internecie i przestrzeni publicznej.

Wspólne wysiłki polskiej społeczności doprowadziły do przetłumaczenia materiałów skrajnie prawicowego polityka Mariana Kowalskiego, które Faith Matters przekazały władzom, zapobiegając jego wykładowi w polskiej restauracji w Londynie. Mamy obawy, że tego typu przestrzenie wewnątrz społeczności będą przez niektórych wykorzystywane do promowania narracji nienawiści z dala od medialnej uwagi.

Inne, bardziej ekstremalne grupy neonazistowskie, takie jak Narodowe Odrodzenie Polski (NOP) koordynowały swoją działalność z brytyjskimi grupami National Action i National Front, organizując w Szkocji i Londynie zbiórki żywności “tylko dla białych”. NOP organizował również małe protesty antyaborcyjne przed centrami NHS.

Steve Rose, autor raportu, powiedział: “Widoczne jest, że Britain First wykorzystuje religijne sentymenty Polaków by promować ekstremistyczną narrację mitologizującą chrześcijańską Europę i dehumanizującą muzułmanów, która przemawia do ogólnego niepokoju wokół tożsamości kulturowej i narodowej. Raport przedstawia antysemityzm jako jeden z kluczowych czynników motywujących ideologię skrajnej prawicy, w której rasizm wymierzony w muzułmanów wykorzystywany jest do wywoływania podziałów w kraju gdzie muzułmanie stanowią mniej niż 1% populacji. Jest też dość widoczne, że wielu Polaków chce podważyć taką formę polityki i nasz projekt może pomóc w nawiązaniu z nimi współpracy w budowaniu dialogu oraz w dostrzeżeniu historycznego i współczesnego wkładu polskich muzułmanów.”

Zakaz nagrywania nie pomógł, smuteczek.

ona w Junkersie też się udzielała ale pracownica sądu? hmm

1 Like

Teraz wreszcie może skupić się na karierze muzycznej…

2 Likes

A to nie wiem… Nie śledzę. Jakoś nie widzę zagrożenia ze strony klawiatury.

Zagrożenia jako takiego może i nie ma , ale mi chodzi nawet już o samą mentalność

Chyba zdajesz sobie sprawę, że to taki “polski antysemityzm” - jeden z drugim ponarzeka na Żydów, obwini ich za całe zło na świecie, ale w życiu żadnego nie spotkał.
U sąsiadów zdaje się, że problem jest bardziej realny:

Może i masz rację , ale ja myślę że taki Kowalski z kumplem jakby zobaczył Zyda po paru piwkach mogłaby zajść akcja reackcja

A u Gurala gównoburza :frowning:

#nangaparbat

#polishdeathcamps :sweat_smile: