[ heavy metal ]

Moim skromnym zdaniem, najlepszy obecnie zespół nowej fali grający heavy metal. Poprzednie dwie płyty świetne, z tą z pewnością nie będzie inaczej.

Klip:

Mnie Angel Witch wlasciwie wystarczy (grali i kiedys, graja i teraz :sunglasses:). A tu przyklad jak zarznac klasyke - instrumentalnie ok, ale z tym wokalem to mehhh:

1 Like

Sami określają to co grają jako heavy metal więc niech będzie tutaj. Młodzież z Londynu.

Nowe klipy ENFORCER i ANVIL .

Kapela pochodzi z Portland, gra od 2017 roku a muzycznie to miks heavy metalu z rockiem gotyckim.

Nowy kawałek:

Starsze klipy:

https://idlehandspdx.bandcamp.com/

2 Likes

Nowy album DH pt. “The Coffin Train” zapowiada się dobrze:

1 Like

Nieznana mi dotąd horda z Nowej Zelandii, jest moc!

1 Like

Takiej kapeli po Napalm Records bym się nie spodziewał (zresztą podobnie jak Life Of Agony czy Karma To Burn), no ale mamy renesans w temacie.
Całej płyty z heavy metalem raczej bym nie przesłuchał (chyba, że to Angel Witch czy Diamond Head), ale pojedyncze kawałki z reguły wpadają nawet w ucho.
Nie dawno trafiłem na taki band z Finlandii:

1 Like

No jakiś renesans speed metalu chyba mamy, Metalblade zapowiada drugi album Niemców z Vulture, całkiem ciekawy klip.

1 Like

Klip trochę w stylu Argento :wink:

1 Like

Nowy singiel.

Młoda ekipa z Niemiec a brzmi jak żywcem wyjęta z epoki NWOBHM.

Trzecia płyta Kalifornijczyków, których do tej pory nie znałem. Mój błąd.

Klip:

Płyta:

Dostawka gotyckiego heavy metalu zawsze na propsie.

W Szwecji Crashdïet od lat początku XXI w jest bardzo popularny. Ja do tej pory nie znałem, muzycznie to zdecydowanie coś dla fanów Mötley Crüe i W.A.S.P.. Kawałek zapowiada piątą już płytę tego zespołu.

Nowy kawałek.

Skoro przysieg sie nie lamie, to:

We will be playing an unspecified number of concerts throughout Europe during the summer of 2020, including [COPENHELL]
It will be the “9” lineup, featuring:
Hank Shermann - Guitar
King Diamond - Vocals
Bjarne T Holm - Drums
Mike Wead - Guitar
with Joey Vera on the bass while Timi Hansen is away.
We asked Joey Vera (Armored Saint, Fates Warning) to fill in because he has a very unique style and sound playing with his fingers, much like that of Timi Hansen. This is very important, since the set list will only consist of songs from the very first “mini LP”, the “Melissa” album, and the “Don’t Break The Oath” album, plus some brand new songs written specifically in that very same style.
This will very much be Mercyful Fate as we were in the very beginning, except for a brand new major stage production.
See you at the Ruined Bridge.
Stay Heavy
Mercyful Fate

1 Like

Taki album.