[ kościół oazą średniowiecza ]

nie zrozumiałeś z czym mam problem, a rezonujesz;

poz_dr

Masz problem z pedofilami i więziennictwem?
Nie zazdroszczę.

2 Likes

“Was, nienarodzone dzieci, proszę, żebyście położyły wasze małe dłonie na waszych rodzicach i modliły się o przyjęcie tego miłosierdzia”

Tak z ciekawości, piszesz o sobie jako o osobie wierzacej, w co wierzysz?

A co do twojego pytania, to pewnie chodzi o rączki tych dzieci które mają się urodzić zgodnie z zamysłem Bożym między początkiem świata a jego końcem (na yt możesz sobie znaleźć Pułtawską tlumaczącą zagadnienie dużo lepiej niż ja teraz).

chyba nie sądzisz że będę to tutaj rozstrzygał, do tego z Tobą? to moja sprawa
natomiast, Twoje tłumaczenie o co kościołowi chodziło, naprawdę ciekawe :slight_smile:
ps
a ten koniec świata to rozumiem, że zgodnie z hebrajską wersją biblii, koniec ery ryb i początek ery wodnika, czyli jakieś 140 lat? :slight_smile:

Widzę tu dwa problemy po pierwsze sam non stop krytykujesz/atakujesz innych za wiarę religię najczęściej bardzo infantylnie i zapalnie. Po drugie robisz to dosłownie non stop, ktoś może sobie pomyśleć, że hcpl to jakieś niedorobione kółko różańcowe.

a ten koniec świata to rozumiem, że zgodnie z hebrajską wersją biblii, koniec ery ryb i początek ery wodnika, czyli jakieś 140 lat? :slight_smile:

Dei Verbum rzuca trochę światła na stosunek KK do ST. Zasadniczo nie zawracają sobie nim zbytnio głowy.

Jak chcesz wiedzieć więcej to zamiast pisać na forum gdzie dosłownie kilka(naście) osób ma coś wspólnego z religią idź na forum Niedzieli, Źródła czy deon.pl ewentualnie idź na spotkanie oazy ramu czy innej odnowy w duchu.św. Możesz to traktować jako akcje bezpośrednią.

to by było jeszcze pół biedy;
cała w tym że kol. Razor przypisuje tym czy innym użytkownikom stosunek do wiary i religii zgodny z jego wyobrażeniem;
a nie mający nic wspólnego z rzeczywistością;

poz_dr

Wiedzieć więcej = pisać na forum niedzieli? grubo wodzu, próbowałem niejednokrotnie rozmawiać z zagorzałymi katolikami, ale trudno rozmawiać z kimś kto uważa za jedyne źródło wiedzy, jedną marnie przełożoną książkę, i teraz jedyne na co mam ochotę widząc ich, to podejść i zapytać jak udaje im się żyć bez mózgu.

to wymieniłeś praktycznie wszystkich użytkowników forum, po reformacji :slight_smile:
ps
co do tej wiary, skoro tak Cię to ciekawi, mogę dodać tylko że nie potrzebuje ona instytucji państwowych, które mówią w co wierzyć, bo wtedy tak czy siak tworzy się infantylne bon moty z których ciężko się wyplątać, okazuje się jak widać w tym przypadku że blastocysta może mieć nie tylko rączki ale i świadomość, a gdy jeszcze Ty zaczniesz nad tym myśleć wychodzi na to że…

to przecież monty python by tego lepiej nie wymyślił :smiley:
naprawdę, wiara to każdego prywatna sprawa

Bingo. Odkryłeś, że religia w 2016 się wyczerpała.

a do tego zakładam że odkryłem ten fakt dzięki Tobie :smiley:
cokolwiek by nie rozumieć poprzez “wyczerpała”

dziś 1. odcinek cyklu;
jeszcze nie wciągnąłem całości, ale zdążyłem przeczytać, że za posiadanie zdjęć i filmów pedofilskich na swoim kompie (wypłynęło to we wrześniu 2005 r., gdy nagabywał 14 latka) dostał 1 rok więzienia w zawieszeniu na 5 lat;
sam wyrok może jeszcze nie rozczarowuje, ale czas potrzebny na jego uprawomocnienie już tak - doszło do tego dopiero w 2010 r. - po 5. latach!

edycja:
Paweł Kania to wzorcowy pederasta - lista ofiar i obiektów pożądania z DF, w nawiasach wiek:
Karol (12), Michał (14), Adrian (17), Klaudiusz (14), Arek (14), Marcel (13);

uprzedzając słowa oburzenia - posługuję się tym słowem jego dość konkretnym, wąskim znaczeniu;
(z którym można zapoznać się tu: https://pl.wikipedia.org/wiki/Pederastia)

w skrócie:
pederastia - w języku polskim w węższym sensie oznacza specyficzną formę homoseksualizmu męskiego, polegającą na związkach erotycznych lub kontaktach seksualnych mężczyzn lub młodzieńców […] z młodzieńcami lub chłopcami […] zazwyczaj opartych na różnicy wieku, występującą w kulturze starożytnej Grecji. Chłopcy stawali się przedmiotem zainteresowania młodzieńców i dorosłych mężczyzn już około 12 lub 13 roku życia i pozostawali nim aż do momentu osiągnięcia wieku efeba, tj. do 18 roku życia.

nie jestem pewien czy pasuje to do wątku - przypadek zboczeńca Kani to egzemplifikacja nie Średniowiecza, a starożytnej Grecji;

poz_dr

Już w listopadzie episkopat intronizuje Jezusa na króla i pana narodu, sejm już swobodnie konsultuje z hierarchią kościelną wprowadzane prawo w ramach tak zwanego zrównoważonego rozwoju.
“Ubogi Kościół praktykuje dobrowolną prostotę w swoim życiu, w swoich instytucjach i w stylu życia swoich członków po to, by obalić każdy mur podziału, odgradzający szczególnie od ubogich” – mówił Franciszek do około 20 tysięcy wiernych, zgromadzonych na placu Świętego Piotra.
Tymczasem polska władza pomaga wytarabanić się ubogiemu klesze z karocy.

mój kraj taki świecki XD

Lepsze jaja by były gdyby zamienili karetę na lektykę

jeśli ofiara nie przekracza 16go roku życia, pedofil, a nie pederasta

powyżej sam sobie udowodniłeś że się mylisz, wklejając listę ofiar z której tylko jedna nie kwalifikuje czynu jako pedofilii, poza tym, te uciechy cielesne z młodzieńcami powyżej 16tego roku życia, uniemożliwia tylko instytucja celibatu, a to wynalazek iście średniowieczny

napisałem pederasta celowo;
i celowo nie napisałem homoseksualista;

taka jest aktualna definicja; ja z tym nie dyskutuję;

a to już totalna bzdura;
niedawno zdaje się ktoś Ci już to wykazywał;

poz_dr

to zdaje się że coś ci się przyśniło

Moi koledzy w kongregacji mówili, że pierwszym zajęciem naszego szefa kard. Müllera było wyszukiwanie dobrze płatnych “występów” poza biurem. A zacofana i fundamentalistyczna Polska to świetna dojna krowa i w dodatku całkiem niedaleko od Watykanu. Można tam wyskakiwać co tydzień: Polacy to eksperci od lizania kościelnych tył… W lizaniu… nie mają sobie równych.

Krzysztof Charamsa - były sekretarz Międzynarodowej Komisji Teologicznej przy Kongregacji Nauki Wiary w Rzymie (czyli w hierarchii kościelnej nie byle kto)
ps:
a jest to jego komentarz do tego artykułu Oko Press, nt wspólnej debaty rządu i kongregacji nauki wiary stolicy apostolskiej, o strategii gospodarczej dla kraju

Przepraszam, że komentarza nie będzie, bo wyję ze śmiechu.

2 Likes

Chujecki i Kowalski to wybitny duet, tylko w tym tygodniu widziałem kilka różnych kompilacji z ich wypowiedziami, wrzucanych dla beki :slight_smile:

Zdecydowanie tak, nawet Gienek Sendecki nie ma startu.