[ kościół oazą średniowiecza ]

Wojownicy M.?

Taka rada: jeśli diabeł cię opluje - zmień dilera.

4 Likes

https://www.fronda.pl/a/katoliku-uwazaj-na-kursy-alfa,131148.html

Zawsze mnie to zastanawiało, biblistą nie jestem, wiem że z tłumaczeniami biblii były różne przygody ale…
W jezyku polskim pierwsze przykazanie brzmi : Nie będziesz miał cudzych bogów przede mną.
Czyli nawet równorzędnych to spoko a drugiej ligi bożków to można mieć setki :wink:

1 Like

Niezłe pierdolenie zarówno w liście jak i odpowiedzi. Nic się nie dowiedziałem czym są te kursy alfa i o co chodzi i czemu są złe.

1 Like

Postaram się wyjaśnić w kilku słowach o co chodzi. Otóż według systemu religijnego obowiązującego do czasu śmierci Jezusa człowiek mógł być usprawiedliwiony wyłącznie na podstawie swoich uczynków. Czyli mieliśmy do czynienia z typowym systemem religijnym w którym na zbawienie należy sobie “zasłużyć”. Natomiast w chrześcijaństwie sytuacja jest odwrotna. Zbawienie otrzymywane jest “na dzień dobry” na podstawie samej wiary w moc ofiary Jezusa/Boga zaś “dobre uczynki” stanowią jedynie efekt tego zbawienia. To jest właśnie kwintesencja chrześcijaństwa. Cały Nowy testament jest właśnie o tym, że: “Łaską bowiem jesteście zbawieni przez wiarę. A to pochodzi nie od was, lecz jest darem Boga: nie z uczynków, aby się nikt nie chlubił” ( Ef 2:8) itp, itd. Właśnie z tego powodu chrześcijaństwo określane jest jako Dobra Nowina. Z tego co wyczytałem wynika, że te kursy polegają na przekazywaniu katolikom tejże Dobrej Nowiny czyli stanowią one próbę uświadomienia ludziom określającym się jako “chrześcijanie” na czym właściwie polega ich religia.

Nie. W chrześcijaństwie na dzień dobry masz grzech pierworodny i wszystkie jego skutki, samo to, że się rodzisz/umierasz to bezpośrednio efekt tego grzechu. Nikt nie jest zbawiony z miejsca.
, no dobra Maryjka była ale to się nie liczy bo ona nie ruchała.

1 Like

Kilingon ma racje. Jako radykalny katol wszystko sie zgadza. Temat do zamkniecia obrazajac kogos za jego wiare przypomina mi ss i zydow w obozach. A geje i lesbijki to biedne kozki i wszelkie komentowanie ich zachowan to z miejsca rasizm i mowa nienawisci. Porazka z ta wasza tolerancja

Tak to tylko tu zostawię.

http://krakow.wyborcza.pl/krakow/7,44425,25080725,dzieci-namalowaly-mural-z-kogutem-ksiadz-uznal-ze-to-symbol.html

kogut = zdrada = Judasz

1 Like

Ja bym to bardziej skojarzył z wyparciem się Jezusa przez Piotra.

2 Likes

Propaganda level turbo-hard.

1 Like

O doświadczeniach z wyjącym szatanem opowiada pewien dziennikarz sportowy.

2 Likes

tak jak ja…:grinning:

1 Like

Przecież on częściej teraz w Teleexpressie się udziela.

Biznes się kręci…

2 Likes

Od środy z papieskiego pastorału zaczęła wypływać woda, Urząd Miejski po ponad dekadzie naprawił zamontowaną w nim fontannę, ale pielgrzymi wierzą, że to cud.

https://gazetakrakowska.pl/wadowice-z-papieskiej-laski-trysnela-woda-ludzie-mysla-ze-to-cud-mozna-ja-kupic-po-50-zl-za-butelke-wideo-19-10/ar/c1-14515685

3 Likes

nowy wzór koszulki, dostepny na trasie…
fuck hunters!!

1 Like