[ koszykówka ]

Jest temat o NBA i innych rozgrywkach okolicznościowych typu Eurobasket itd, a nie znalazłem tematu przede wszystkim o polskiej koszykówce. W sobote ruszyła Tauron Basket Liga.
Wyniki i podsumowanie pierwszej kolejki sport.pl/koszykowka/1,65036, … lejki.html
Dzisiaj o 19 zaczyna sie druga kolejka Kotwica - AZS Koszalin i ŁKS Łódź - Trefl Sopot.
Największym zaskoczeniem dla wszystkich była wygrana ŁkS’u z Anwilem Włocławek. Swietny mecz ełkaesiaków, mam nadzieje ze dzisiaj zaprezentują ten sam poziom :wink:

Oglądałem mecz Anwilu w telewizji, ŁKS rzutami za trzy wygrał pierwszą połowę, potem zwiększył przewagę w czwartej kwarcie, jak Anwil starał się obrobić stratę (w kiepskim stylu). Wynik Turowa mnie ciekawi, tylko 2 punkty przewagi. Bawi mnie sytuacja z 13 zespołami i tym dziwnym podziałem kiedy Prokom gra, a kiedy nie.
W środę na “Śląsk”. Na rozpoczęcie sezonu zafundowaliśmy sobie z bratem miejsca przy parkiecie.

Swoją drogą w tym roku znowu mnie bardziej obchodzi druga liga. Wkk i prawdziwy Śląsk, jest co oglądać. Na parę meczy będzie można pójść i derby Wrocławia przeżyć. :wink:

MŚ w Chinach, trzy wygrane mecze i pierwszy start od 52 latach w imprezie tej rangi.

Poniżej transmisje na żywo w bardzo dobrej jakości.

Od tygodnia siedzę jak na szpilkach, co mecz to horror. A ten z Chińczykami przypomniał mi dreszczowce kadry Wenty - tak jak i tam: może i dużo strat, może nie jest to najwyższy poziom światowy, ale emocje nie pozwalają siedzieć, końcówki wprowadzają w stan przed-zawałowy. Dzisiaj mecz z Rosją - i kolejna wygrana! - najmniej spodziewana, bez dwóch zdań. Jezu, jak ja tęskniłem za basketem!

1 Like

Mam wrażenie, że oni zamęczają przeciwników. Zazwyczaj dość długo przegrywają by w końcówce zaatakować i docisnąć danego rywala. Dziś było to bardzo widoczne. Brawo!!!