[ ludzie bez bazy ]

Bezdomność kojarzy się przeciętnemu obywatelowi z zarośniętym i sfilcowanym leśnym dziadkiem. Tymczasem klimat w Europie się nieco zmienia.

wiadomosci.onet.pl/swiat/w-hiszp … ych/4wz30v

jestem pracownikiem socjalnym pracującym w noclegowni, więc wiele ciekawego mogę powiedzieć na ten temat.
W Polsce już od kilku lat bezdomny to nie jest zarośnięty “skrzat” mieszkający w studzience ciepłowniczej, chociaż oczywiście tacy też się zdarzają.
Środowisko bezdomnych to kompletny przekrój wiekowy od młodych chłopaków do starych dziadków (piszę o mężczyznach bo z nimi pracuję i oni jednak stanowię większość bezdomnych, chociaż kobiet przybywa), od “skrzatów” do chłopków ubranych jak z dyskoteki, od kryminałów do osób z lepszym wykształceniem, doświadczeniem zawodowym i stażem pracy, od osób dla których noclegownia to jest spełnienie marzeń i nawet w momencie otrzymania mieszkania nie chcą jej opuścić (różne są tego powody) do takich którzy nigdy na noclegownie nie trafią (tego też są różne powody) …

jakby ktoś potrzebował:
Wykaz placówek zapewniających wsparcie osobom bezdomnym mpips.gov.pl/pomoc-spoleczna … bezdomnym/

Ja to wiem, Ty to wiesz, ale pokutuje powyższa opinia. Co do pomocy państwowej, to jestem sceptyczny. U mnie aby bezdomny dostał pomoc z MOPS-u, musi podać adres zamieszkania, by mógł go tam odwiedzić pracownik socjalny. Hm.

w większych miastach są sfokusowane instytucje, do których mogą się zgłosić bezpośrednio zainteresowani, ale jak już zostało zasugerowane - część nie ma na to ochoty, bo trzeba akceptować tam pewne reguły

Tak, ale np. w Poznaniu liczba bezdomnych i tak przerasta mocno możliwości tych placówek.

liczba bezdomnych w ogóle, czy tych, którzy chcieliby tam znaleźć swoje miejsce?

I to, i to.

a to już jest problem miasta.
każda osoba bezdomna która miała ostatni stały meldunek w tym mieści musi mieć przez to miasto “załatwiony” nocleg jeśli oczywiście chce i zobowiąże się przestrzegać pewnych zasad (regulamin placówki i itp).

definicja osoby bezdomnej też jest dyskusyjna. zdarzają się osoby które mają gdzie mieszkać / mają dokąd wracać / mają meldunek ale wybierają inną drogę.

gdansk.tvp.pl/19629129/zaklad-fr … -w-sopocie

Pozytyw.

[quote=“Long Dong Silver”]http://gdansk.tvp.pl/19629129/zaklad-fryzjerski-dla-bezdomnych-w-sopocie

Pozytyw.[/quote]

Tu akcja bebniarza Cymeona gloswielkopolski.pl/artykul/ … l?cookie=1

https://scontent-lhr3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xat1/t31.0-8/p720x720/11255055_10152989266049790_700101146434536356_o.jpg

Na kozaku :slight_smile:

m.krakow.gazeta.pl/krakow/1,1065 … ?piano_t=1

[quote=“Pip”]

[quote=“Long Dong Silver”]http://gdansk.tvp.pl/19629129/zaklad-fryzjerski-dla-bezdomnych-w-sopocie

Pozytyw.[/quote]

Tu akcja bebniarza Cymeona gloswielkopolski.pl/artykul/ … l?cookie=1[/quote]

dobra inicjatywa!

Właśnie w poznańskiej Barce kojfnął mój znajomy bezdomny. Wrócił po dwumiesięcznej terapii do miasta (znowu pod most) i pikawa mu siadła. Dlatego nadal będę się upierał, że nasze państwo nie oferuje praktycznie nic takim ludziom. Ośrodki zamknięte albo więzienie, ale pomocy nie ma - poza street workerami, którzy i tak nie udźwigną problemu. A 45 lat to kiepski wiek na umieranie.

Hostel interwencyjny dla osób LGBT
lambdawarszawa.org/hostel
facebook.com/hostelLGBT

Osiągnęliśmy sukces! – rozmowa z Magdaleną Dietrich, kierowniczką hostelu interwencyjnego dla osób LGBT:
pridemag.pl/opinie/item/1433-osi … -osob-lgbt

Łódzki patent na pomoc:

wiadomosci.onet.pl/lodz/lodz-aut … ych/wfnfev

to “moja” noclegownia, innym pewnie można pomóc w podobny sposób:

[quote]Tymczasowe Schronienie dla Bezdomnych Mężczyzn w Mysłowicach działające przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej przyjmie obuwie, odzież męską (m.in. kurtki zimowe i letnie, spodnie, podkoszulki, swetry, bluzy, bieliznę osobistą, itp.) oraz pościel (prześcieradła, poszewki na poduszki, na kołdry, koce). Prosimy aby ubrania były czyste i w miarę dobrym stanie.

Chętnie również przyjmujemy artykuły higieniczne (mydła, szampony, jednorazowe maszynki do golenia, itp.) oraz żywność niepsującą się (z długimi terminami przydatności do spożycia) taka jak np.: makarony, ryże, konserwy, „zupki chińskie”, „gorące kubki”, itp.

Z góry dziękujemy za pomoc.

W razie wątpliwości pytania można kierować: Kierownik Tymczasowego Schronienia dla Bezdomnych Mężczyzn – Wojciech Kurbiel, tel. (32) 222-54-46.

Z poważaniem
Wojciech Kurbiel

Tymczasowe Schronienie dla bezdomnych mężczyzn
ul. Strażacka 9, 41-400 Mysłowice
email: noclegownia77@onet.pl

mops.myslowice.pl/pages/ts/
mops.myslowice.bip.info.pl/i … dmp=13&r=o[/quote]

myslowice.net/aktualnosci/interw … aca-prosba
itvm.pl/index.php/wydarzenia-2/i … -bezdomnym

To, że państwo ma w dupie ludzi to nie dziwi: taki system, ale to że ludzie, którzy w każdej chwili mogą podzielić los osób wykluczonych pogardzają nimi i pomiatają to szokuje…
Dla mnie miarą cywilizacji jest to jak dba o ludzi słabych, a wśród bezdomnych ludzi nieporadnych, czy chorych psychicznie nie brakuje… człowiek to dziś znaczy bardzo kurwa niewiele…

W Angorze się niedawno jarali “odkrywczym” pomysłem zza granicy, a tu proszę :slight_smile:

ulicaekologiczna.pl/design/meble … ezdomnych/

facebook.com/wideonews/vide … 147447886/

Propsy!