New Model Army - From Here [2019]

Zespół ma ostatnio mocno pod wiatr. Najpierw pożar zniszczył im studio, potem Nelson musiał odejść ze względów osobistych :frowning:

1. od pierwszej płytki jestem bezkrytyczny :laughing:
  2. najpierw śmierć bębniarza, potem managera-kumpla, teraz Nelson? fuck

Przepadam za nimi. Ich dokonania muzyczne, ach… zabrakło by znaków na klawiaturze, co by opisać to wszystko :wink:

widziałem trzy razy i conajmniej sto razy za mało…zespół kult dla mnie…jeżeli ktoś może sobie dodawać przydomek rock to tylko oni…cała reszta to się może położyć i niech jeść nie woła a o piwo nawet niech nie jęczy…dla mnie pierwsza trójka pewno o dziwo dla niektórych…wszystko ich łykam nawet te słabsze produkcje i solówki sullivana - dla mnie to jest genialne…no i znam genezę nazwy…to jest band, który jest :laughing: w pierwszej piątce na świecie w tym komercyjnym światku :frowning: być powinien a nie jest…i w końcu zajebisty temat…oko browar masz u mnie jak cię złapie tomaszku :wink: …czekam na temat o coltrane? nie wiem jak się odmienia… :imp:
p.s co do NMA to może i Levelers? też na żywo widziałem i super…co do genezy nazw git z muzyką gorzej ale nie zawsze walę sobie w łeb te skrzeczące wokale i te ciężkie riffy (choć lubię :slight_smile: )…
temat git…będziem gaworzyć :bulb:

“thunder and consolation” - kocham!

Kurwa, ile nieszczęść spadnie jeszcze na ten zespół? :cry:

nigdy nie widziałem na żywo i wszystkich płyt też nie słyszałem, ale te wczesne to mistrzostwo, a “Vengeance” najlepsza - nagrałem ją sobie tuż po wydaniu, z radia - Kaczkowski to puszczał w Mini-Maxie, chyba 1984r., właśnie skończyłem podstawówkę, nie kumałem o czym śpiewają, ale linia basu w “Notice Me” była jednym z powodów, że niedługo potem kupiłem sobie gitarę basową marki “Luna” i założyliśmy pierwszy zespół z kumplem - Griszą, który zmarł kilka dni temu…, a zespół nazywał się Enigmatyczny Bełkot

np. ostatnia “today is the day” jest po prostu zajebista. niestety droga na plackach :neutral_face:

widzialem w jarocinie w 1994 i byl to jeden z najlepszych wystepow na fescie. jaro, bede ich widzial za miesiac i jak beda mieli placki w normalnych cenach to ci kupie.
edit. graja nawet w PL w lipcu na sevenfestival.com/ :laughing:

super! :smiley:

Widziałem ich 20 lat temu w Jarocinie a teraz wybieram się pierwszy raz na festiwal do Węgorzewa bo takiej okazji że grają u mnie pod nosem nie przepuszczę :smiley:

Pamiętam ten dzień, jechaliśmy akurat na jakiś koncert do Białegostoku pociągiem i przeżywałem strasznie ze nie nagram tej płyty, czym się wyżaliłem spotkanym w pociągu załogantom z Ełku. A oni na to - “New Model Army? A co to kurwa jest?!” :smiley:

ale skąd wiedziałeś, że to poleci i jak mogłeś ich znać wcześniej skoro to była pierwsza płyta…? ja nagrywałem wtedy płyty w ciemno i najwyżej potem kasowałem jak były chujowe

[quote=“lenin666”]widzialem w jarocinie w 1994 i byl to jeden z najlepszych wystepow na fescie. jaro, bede ich widzial za miesiac i jak beda mieli placki w normalnych cenach to ci kupie.
edit. graja nawet w PL w lipcu na sevenfestival.com/ :laughing:[/quote]

kurwa, to byl 1993 rok!

Była taka gazeta “Antena” tam pisali co będzie w Minimaxie i Całym tym rocku

[quote=“Żaba”]

Pamiętam ten dzień, jechaliśmy akurat na jakiś koncert do Białegostoku pociągiem i przeżywałem strasznie ze nie nagram tej płyty, czym się wyżaliłem spotkanym w pociągu załogantom z Ełku. A oni na to - “New Model Army? A co to kurwa jest?!” :smiley:[/quote]

O, stary, ja spotkałam załoganta, który nie znał takiego kultu ze swojego miasta jak Abaddon (jeszcze przed reaktywacją), straight edge’a, który nie znał Minor Threat i “rockowca”, który nie znał Dead Can Dance i Iggy Popa :laughing:

Jak to jest z jedynką Sullivana, wstawił ją w końcu?

[quote=“Xymena”]

Jak to jest z jedynką Sullivana, wstawił ją w końcu?[/quote]

No co Ty, po co? :slight_smile:

NMA to zdecydowanie mój nr 1. wymyka się wszelkim klasyfikacjom. Widziałem na żywo chyba z 6 albo 7 razy i nigdy nie mam dość. Podobnie do Ciebie Tomku, mam jazdę na plastiki z NMA.

Polecam polski odpowiednik New Model Army :smiley: sklep.pasazer.pl/index.php?route … ct_id=6023

polskie odpowiedniki? nie,dziękuję…