[ oi! / skinhead hardcore ]

nachodzi mnie taka refleksja, ze duzo sie mowi o tym jak to we wczesnych latach 80. duzo bylo skinheadow w hc, jednak nie podaje sie prawie zadnych nazw poza tymi standardowymi: iron cross, af, cro-mags, warzone…
czy sa jakies inne godne polecenia kapele z tych klimatow? a moze cos ostatnio ciekawego sie ukazalo (poza poverty bay saints (?)) ?

Skinhead Oi Music

youtube.com/watch?v=Wbmh5pvFWRo :wink:

nrsv
discipline
:wink:

wiekszosc sceny NY z lat 83-88 byla bardziej lub mniej zaladowana skins.
poczawszy od Crucial T, przez Cause For Alarm, AF, Warzone/Skinhead Youth, Cro-Mags, Straight Ahead, Altercation, YDL, Stand Proud, Krackdown… nawet Side By Side zaczeli jako (w duzej czesci) skinowski zespol. Kazdy z tych zespolow warto wyhaczyc wiec szczesliwych lowow.

parę wymienionych nie znam kompletnie, lub słyszałem jakieś szczątki. kurde, nawet 7 seconds byli lekko skinowi na początku :slight_smile:

am nie zdawalem sobie sprawy ze polowa z tych kapel to skini hehe

ha. ja tez.

UPRISE - zakładałem chyba o nich temat. byli na ‘us of oi’ jedynce. dobre granie.

DMS

mowiac o koneksjach - Gavin (side by side/ny hoods/burn/…) byl czescia The Uprise kiedy musial wyniesc sie z NY na jakis czas…

last bullet - myspace.com/lastbulletmx - zajebista kapela z Meksyku, trochę po linii The Bruisers

typy z madball też mieli jakieś dziary “skinheads”.zresztą jak sie patrzy na koncerty z NY z lat 80 to spora częsc publiczności to skini.i to wcale nie antyrasitowscy skin tylko w proporacjach miej więcej pol na pol co nie przeszkazało tym rasistowskim przychodzic na koncerty kapel w których grali czarni.takie czasy chyba.za parenascie lat ktos sioe bedzie dziwił że na koncerty hc przychodzili typy w obcisłych koszulkach z dziwnymi grzywkami.

a i zapomniałbym dodać że z kapelami z tamtych lat grały też kapele które poszły pozniej baaaardzo na prawo.wtedy żadnej stronie to nie przeszkadzało.

jak tak dalej pojdzie to raczej beda sie dziwili ze przyszedl ktos bez grzywki i obcislych koszulek hehe

[quote=“wrath”]

jak tak dalej pojdzie to raczej beda sie dziwili ze przyszedl ktos bez grzywki i obcislych koszulek hehe[/quote]

o to to to to.

co do tematu to moze nie do konca 100% ale polecam worldwide tribute to the real oi! praktycznie sam hardkorowe gwiazdy grajace kowery skinowski gwiazd :wink: miodzio plytki

0-22 twoja stara :wink:

[quote=“am”]wiekszosc sceny NY z lat 83-88 byla bardziej lub mniej zaladowana skins.
poczawszy od Crucial T, przez Cause For Alarm, AF, Warzone/Skinhead Youth, Cro-Mags, Straight Ahead, Altercation, YDL, Stand Proud, Krackdown… nawet Side By Side zaczeli jako (w duzej czesci) skinowski zespol. Kazdy z tych zespolow warto wyhaczyc wiec szczesliwych lowow.[/quote]

a Sheer Terror to pies? :wink:

[quote=“zly m”]
a i zapomniałbym dodać że z kapelami z tamtych lat grały też kapele które poszły pozniej baaaardzo na prawo.wtedy żadnej stronie to nie przeszkadzało.[/quote]

no to jest logiczne.

czy nie chodzi czasem o TEARS OF FRUSTRATION i EMPIRE FALLS?

zastanawiam sie na podstawie czego wnioskujesz, ze proporcje byly takie jakie byly. interesujac sie nieco scena nowojorska cos moglo mi umknac albo masz lepsze zrodla wiec chcialbym wiedziec. z tego co wiem i rozumiem, rasisci nigdy nie czuli sie bezpiecznie w zadnym okresie w NYC a zaden z zespolow, ktore wymienilem wczesniej (poza skinhead youth/pre-warzone, o ktorym sam nie wiem co mam myslec) nie byl zwiazany z white power. pro-chamerykanskie owszem ale nie galopuj tak na slepaka.

ktore to?

to był hipisiarsko/pankowy zespół :smiling_imp: