[ pomocy - czyli mam problem z... ]

Pomocy!!! - czyli Masz problem z kompem, aparatem, żona/mężem , zmywarka itp itd
Może będziemy wrzucać wszystko tutaj miast zakładać za każdym razem osobny temat. A nuż się sprawdzi.

No to pierwszy!
Czy ktos moze mi ekstra lopatologicznie jak robic screen shoty? Gram sporo w pokera i chcialbym czasami upamietnic niektore rozdania - a nie wiem jak :blush: - a strzelac zdjecia aparatem to chyba obciach lekki :wink:
z gory dzx

[quote=“DisBart”]No to pierwszy!
Czy ktos moze mi ekstra lopatologicznie jak robic screen shoty? Gram sporo w pokera i chcialbym czasami upamietnic niektore rozdania - a nie wiem jak :blush: - a strzelac zdjecia aparatem to chyba obciach lekki :wink:
z gory dzx[/quote]

wciskasz przycisk Prt Scr na klawiaturze, potem otwierasz np. painta - ctrl+v , w paincie zapisz jako np *.jpg

wciskasz na klawiaturze PrtScn.
otwierasz nowy plik w jakimkolwiek edytorze grafiki i robisz ‘wklej’ / 'ctrl+v’
a dalej już sobie do woli przycinasz, zmniejszasz itp.

a z filmów?
bo ja używam opcji w subedicie, bo jak robie standardowo z klawiatury to mi zawsze jakieś dziwne rzeczy wychodzą, a najczesciej nic

[quote=“xozzyx”]a z filmów?
bo ja używam opcji w subedicie, bo jak robie standardowo z klawiatury to mi zawsze jakieś dziwne rzeczy wychodzą, a najczesciej nic[/quote]

Do screen’ów z filmów używałem zawsze BSPlayer’a, polecam

[quote=“xozzyx”]a z filmów?
bo ja używam opcji w subedicie, bo jak robie standardowo z klawiatury to mi zawsze jakieś dziwne rzeczy wychodzą, a najczesciej nic[/quote]

hypersnap

Dziekuje Panowie - bede sprawdzal.
ps - kiedys ciskalem te pieprzone klawisze - tylko jakos nie doczytalem, ze trzeba otworzyc jakis tam edytor :wink:

http://img142.imageshack.us/img142/6346/simpson2020googlezj6.jpg
Tak dla przypomnienia, że ciocia google nie gryzie i żeby nie robić z tematu śmietnika z pytaniami o to jak np. skopiować plik :wink:

A teraz mój problem. Nie mogę otworzyć zawartości dysku. Po podwójnym kliknięciu otwiera mi się okienko “otwórz za pomocą” i tam muszę wybrać explorera żeby sięotwarło. Opcja “zawsze użyj tego programu aby otworzyć” jest nieaktywna. Mogę też otworzyć exploratora za pomocą windows+e, ale to trochę niewygodne.

U mnie jakiś wirus powodował coś takiego. Porządnie przeskanowałem komputer i pomogło.

U mnie podobnie - z tego co mi wiadomo, to jest to jakiś wiruś pen-drive’owy. U mnie niestety zadziałał tylko format.

jest to wirus penowy
robi z nim robote ten program:
programosy.pl/program,combofix.html
w jego opisie jest napisane z grubsza co i jak, szybko łatwo i przyjemnie rozprawia się z robakiem, tylko jak go bedziecie odpalać powpinajcie swoje pendrajwy

jeszcze antywir NOD robi z nim porządek

też mam tego skurwysyna i chyba trzeba będzie format bo antywirus nie pomaga żaden, a usuwanie ręcznie za pomocą specjalnym programów do danego typu wirusa pomogło ale na parę dni

[quote=“xozzyx”]jest to wirus penowy
robi z nim robote ten program:
programosy.pl/program,combofix.html
w jego opisie jest napisane z grubsza co i jak, szybko łatwo i przyjemnie rozprawia się z robakiem, tylko jak go bedziecie odpalać powpinajcie swoje pendrajwy

jeszcze antywir NOD robi z nim porządek[/quote]

ZAJEBISZCZY PROGRAM
dziękuwa

moje pytanie jest pewnie banalne, a może nie - jak zrobić, żeby linki z gg otwierały się w Firefoksie a nie IE ??

Używałam jakiś czas tlena, ale mnie wkurwiał, wiec wróciłam do gg ale nie wiem jak z tymi linkami, na razie kopiuję i wklejam do FF ale chyba musi być jakiś sposób.
Firefox mam jaką domyślną przeglądarke i nic z tego :frowning:

a jak otworzysz przykladowo moj komputer i tam w oknie wpiszesz dowolny adres to po wcisnieciu “enter” to otwiera ci sie strona w IE czy w firefoxie ?
poprobuj instalowac od nowa firefoxa i gg może coś da rade

w firefoksie. Kurwa, na pewno koncern gadu-gadu chce mnie w ten sposób zmusić do zainstalowania nowej wersji :imp:

Hmmm, może masz IE ustawioną jako domyślną przeglądarkę windy?

No nie. Od tego zaczęłam sprawdzanie. A wam się w FF otwierają linki? Chlip chlip

nowa wersja jest słitaśna :wink:
ja jak dostaje link to nie chce mi się czekać nigdy więc zaproponuje ci niecodzienne rozwiazanie ktorego ja używam od zawsze,
dostaje lin, zaznaczam, ctrl+c, w firefoxie potem, ctrl+t, potem ctrl+v, enter… i ogladam zdjęcia gołych dup podesłanych przez kolegę ;]
brzmi to jakby trwało 5 minut, ale to i tak szybciej niż te sekundy czekania jak gg w koncu pozwoli ci otworzyc link