SCRAPS “Dismantle the machine one cog at a time” LP

Refuse Records prezentuje:

REFUSE 155 SCRAPS “Dismantle the machine one cog at a time” LP

Reedycją ostatniej płyty SCRAPS z 1994 zaczynamy serię wznowień nagrań tej legendarnej francuskiej formacji. Zespół powstał w 1983 roku w Lille i od samego początku stanowił przeciwwagę wobec tradycyjnych punkowych czy oiowych brzmień dominujących w lokalnej scenie. Scraps to jeden z prekursorów I nielicznych reprezentantów hardcore z lat 80.w swoim kraju, obok HEIMAT-LOS, KROMOZOM 4, FINAL BLAST czy RAPT. Ich wczesne brzemienie charakteryzowało się bardzo szybkim, wściekłym tempem i radykalnym politycznym przekazem. Z biegiem lat brzmienie nabrało więcej struktury, co słychać na tej płycie, która nagrana została już po odejściu wokalisty Davida z NATIONS ON FIRE. Płyta pierwotnie wydana została przez Strive Records (oddział X-Mist Records). Materiał tworzony był w okresie utworzenia Unii Europejskiej i wyrażał obawy nad charakterem nowej ponadnarodowej struktury kontrolowanej przez banki ikorporacje, z silniejszą policją i metodami ucisku, które natychmiast były zauważalne
przy ewikcji squatów w całej Europie i represji wobec ruchów autonomicznych.
Po dokładnie 25 latach od wydania, materiał ukazuje się z kompletnie nową szatą graficzną.

Side A:

1.Another eviction
2.Strenght and tenderness
3.Cries from a warzone
4.Steal the fire
5.A call to humanity
6.A traitor to my nation

Side B:

1.The wall
2.Carved in stone
3.Redefine
4.King of the mountain
5.Context
6.Familiar patterns

Pressing info:

25 test presses (100zł + poczta)
110 czerwony winyl (48zł + poczta)
412 black vinyl (45zł + poczta)

Zamówienia:

refuseorder@gmail.com
www.refusemusic.net

W listopadzie Scraps zagra po raz pierwszy w PL!

2 Likes

Mam “Dismantle…” na kasecie z Never Ending Greed, ale jak ja tego dawno nie sluchalem. A tak przy okazji spojrzalem w ich dyskografie i do dzisiaj nie wiedzialem, ze mieli split z D.O.N.D.O.N.

Ten split z Don Don swietny! Swoja droga zespol nie wiedzial o wydaniu kasety w PL i dopiero ujrzeli ja bedac u mnie kilka lat temu

Split sympatyczny :slightly_smiling_face: A historia z kaseta w kontekscie nazwy wydawcy nabiera nowego wymiaru, eh… Czyli nie tylko Heartcore i DSM…

Czesc Edgar!
Robisz czasem jeszcze jakies koncerty? Szukam koncertu dla FUCK IT… I QUIT w 8.10
FUCK IT I QUIT (New Jersey, USA / Atomic Action Records / Refuse Records)

Politically charged straight-edge hardcore punk featuring Tim Shaw, who formerly sang for '90s stalwarts Ensign. At the forefront are the lyrics about things such as animal rights and related environmental issues, human rights and specifically pro-women/pro-LGBTQ issues, and critiquing the toxic imperialism/corporatism and ethno-nationalism that runs rampant in the world.

Fuck It I Quit LP out soon on Atomic Action Records (US) and Refuse Records (EU).