[ seriale ]

nadchodzi

“Ślepnąc od świateł” tak jak kolega powyżej napisał + dopisze że rewelacyjny Frycz, i niezły Pazura… No i muzyka Pro8l3m, The Streets, cytat z Kaliber44 (odc. 5… Ci co oglądali wylapali? :wink::slight_smile:) . Gra świateł, obraz, ujęcia nawiązujące do klimatu Blade Runner? Most Nad Sundem? Stranger Thigns? Nie mówię o xero ale o klimat i plastyke. Polecam. Bardzo dobrze się ogląda.

Wczoraj wystartował, jest skandynawski minimalizm, mrok i oschłość czyli jest dobrze. Polecam!

Frankenstein Chronicles, serial ma bardzo dobre oceny ale bez przesady, Do Domu Grozy z Evą Green to nie ma startu. Reinterpretacja klasycznego motywu, jest sporo nawiązań do książki jak i jej autorki. To że nie przestrasza to żaden zarzut w sumie ale nawet nie niepokoi. Dodatkowo trochę polityki i rozgrywek z kościołem anglikańskim, brud i syf londyńskich dzielnic około 1830 roku. Nie że to jakiś badziew, solidne ale jak większość płyt Madball, - bez emocji. Nawet zdjęcia promocyjne średnie

I o to chodzi.

Ostatnio wzięło mnie na europejskie kryminały na Netflixie.

Znawcą tematu nie jestem, ale mi się podobały, Obejrzałem po kolei :

fiński Deadwind
belgijski The Break
francuski La Mante
islandzki Trapped

Jak jest na tej platformie więcej europejskich kryminałów wartych uwagi, to proszę o info. Płacę w szeklach!

Te dwa:

francuski La Mante
islandzki Trapped

widziałem, bardzo dobre.

Te bym polecił jeszcze:

Oba belgijskie.

belgijski Intruz to jest właśnie wspomniany przeze mnie “The Break”. Bardzo dobry!

Wroga Publicznego obadam, brzmi zachecająco, szkoda że nie ma na Netflixie :frowning:

Pierwszy sezon był kapitalny, drugi już nie, więc ciekawe jaki będzie trzeci…

Ktoś to oglądał ??

Romper Stomper is an Australian television series sequel to the 1992 film Romper Stomper movie and and set 25 years after the events in the film. The six-part series follows a new generation of far-right activists and their anti-fascist counterparts, with the story focusing on a fictional far-right group led by Blake Farrand known as Patriot Blue.

w pierwszej chwili myślałem ze to jakiś serial o Popku

Wrócili Wikingowie i jest jak zawsze, czyli dobrze.

Właśnie oglądam finał Fortitude. Nic z tego już nie rozumiem, ale te ostatnie odcinki (3 sezon to w sumie mini-sezon) to jest niezłe chore gówno. Sperma, limfa, krew i wymiociny.

Ray Donovan ma problemy, ale na pewno z nich się wyplącze. Go Ray!

Travellers - SF z podróżą w czasie jako główny motyw. Napisany przez twórcę SG-1/Atlantis/Universe, bardzo dobry.

The Sinner - thriller, sezon drugi opowiada historię chłopca mordercy i jego sekty. Mocno wciąga, postać głównego bohatera sprawia wrażenie jakby już za chwilę miał ze sobą skończyć (trochę takie Millennium Cartera bez elementów paranormalnych).

Romper Stomper - fajne to, z odcinka na odcinek coraz więcej nawiązań do starego filmu.
Fortitude - ale ktoś głową przyp’’'dolił. Tam już w ogóle nie wiadomo o co chodzi, wszystko jest tak głupie, że bardziej bawi zamiast straszyć.
Ray Donovan - no lubię, oglądam dalej, ale już też bez przekonania. Może to już jest dobry moment, żeby zamknąć ten serial, chyba z braku pomysłu zaczynają być takie same te sezony.
Wikingowie - w sumie ok, ale finał jakiś taki niefinałowy, nic ciekawego się nie stało.

Najfajniejsze w tym roku były dla mnie Ślepnąc, Ostre przedmioty, Opowieść podręcznej - wiadomo, i ostatnio Pachnidło.

Nie wiem kiedy będą powtarzać ale warto.

Wczoraj ruszył drugi sezon, dziś od 22:10 powtórka obu odcinków.

Drugi sezon Counterpart świetny.

Serial o “współpracy” naszej Ziemi z Ziemią alternatywną to cholernie dobry serial szpiegowski.

Zgadza się, ale ja czasami gubię się która Ziemia jest która :confused:

DC zrobiło pierwszy naprawdę dobry serial. Bardziej w klimacie ‘Legion’ niż “Supergirl”. Mi się trochę jeszcze kojarzy z “Holistyczna agencją detektywistyczna Dirka Gently’ego”. Mowa o Titans. Jedyny minus ( po 4 odc. ) to kilka efektów specjalnych. Jest brutalny, Robin rzuca gwiazdką w oko, dziwny czasem, mroczny. To nie jest arcydzieło ale pewne spotkania czy sceny mi sprawiły przyjemność. Postać Starfire świetna. Akcja wartka. Wiadomo tego komiksowego szajsu jest sporo ale ten ma coś w sobie