[ seriale ]

nadchodzi drugi sezon :sunglasses:

No więc właśnie, mi to w ogóle nie przeszkadza, ale uważam, że takie namolne wciskanie wszędzie tych wątków działa zupelnie odwrotnie - zobaczcie po reakcjach swoich znajomych.

No i czasami staje się to naprawdę kuriozalne:

2 Likes

Ostatni raz kiedy rozmawiałem ze znajomymi na taki temat doszliśmy do wniosku, że ta królewna od wrzeciona mogłaby się zarazić HIV po ukłuciu. Efektywnie przeszliśmy z pozycji “lewaki przeginają chcąc księżniczki z HIV” do “opowiedzenie historii która w bajkowy sposób opowiada o realnych zagrożeniach współczesnego świata ma sens”.

Żaden z moich znajomych nie płakał, że Furiosa jest kobietą, że saga vol. 1 ma matkę karmiącą piersią, że w Star Wars jest kobieta czy murzyn itd. A przynajmniej nie w mojej obecności. O ile jestem w stanie zrozumieć dlaczego zmiany postaci historycznych nie są spoko, cała reszta tego projekiwania mnie nie przekonuje (przynajmniej w odniesieniu do SF, na reszcie się nie znam).
Mnie różnorodność, nie irytuje/dziwi itd. bo w sumie elegancko opisuje rzeczywistość w której żyję.

1 Like

Tak, w historycznych to chyba najbardziej razi.

ogladal ktos moze juz?

Próbowałem patriot, pierwszy odcinek do mnie nie trafił i sobie odpuściłem.

Faktycznie czasem przeginają w USA zaczyna to troszkę za daleko zachodzić ale dobra strona jest taka, że strasznie mnie bawi jak prawactwo szaty rozdziera z takich powodów. Na prawdę chciałem, żeby Ciri była czarna dla samej rozrywki w polskim internecie xD Skrajnie niedorzeczna polityczna poprawność jest problemem ale na kampusach uniwersyteckich czy firmach IT szczególnie w Kalifornii. To już jest trochę chore.

Dziś startuje dobry serial, a przynajmniej tak się zapowiada.

2 Likes

Netflix zapowiada serial na podstawie ‘Starość aksolotla’ Jacka Dukaja

2 Likes

Dla mnie jednak Strager Things 3 stało się przeciętniakiem. Brak tamtego humoru i nawet to “mruganie” Terminatorem i innymi motywami z filmów lat 80-tych cieniutkie. Nie ma startu do dwóch poprzednich sezonów.

10 sezon startuje początkiem listopada.

Śmieszki i heheszki w juwenaliowym klimacie i na na pełnym studencie zagwarantowane.

2 Likes

:grinning:

1 Like

BBC - Wojna światów

1 Like

Sukcesja nie bierze jeńców.

Peaky Blinders wkrecilo!
Edit: kierwa, tego jest 5 sezonow. Poprosze borze o wincyj czasu :sweat_smile::joy:

1 Like
1 Like