[ seriale ]

Archer - sezon 8 dostępny!
(jeden z najlepszych seriali komediowych ever!)

Nowa produkcja Discovery to 8-odcinkowy serial o jednym z najbardziej znanych terrorystów sprzed czasów 9/11. Zapewne większość kojarzyć będzie nazwisko Ted Kaczyński aka Unabomber, który to przez kilkanaście lat był nie do namierzenia dla amerykańskiego wywiadu. Poza swoją terrorystyczną działalnością, polegającą gł. na wysyłaniu za pośrednictwem poczty paczek z bombami, zasłyną kilkudziesięciostronicowym Manifestem Wojownika: Społeczeństwo przemysłowe i jego przyszłość (wydane w PL przez Inny Świat). Ma na swoim koncie 3 ofiary śmiertelne i ok. 30 rannych

Akcja serialu dzieje się w drugiej połowie lat 90-tych, na dwóch “liniach czasowych”, czyli z jednej strony intensywne śledztwo i poszukiwania, a z drugiej prace służb mające na celu zmuszenie go do przyznania się popełnionych czynów i skazanie na dożywocie. Gł. postacią tej opowieści, poza oczywiście Ted’em, jest profiler (psycholog) FBI rozpracowujący Unabombera. Póki co widziałem 2 z 4 wyemitowanych do tej pory odc. i czekam na więcej, a w międzyczasie polecam wszem i wobec, bo historia ciekawa i ogląda się nieźle.

Jestem dopiero na 5 odcinku, ale całkiem to przyzwoite i wciąga

13 reasons why

http://www.filmweb.pl/serial/Trzynaście+powodów-2017-762209#

najbardziej nie lubie, kiedy glowny bohater gra gorzej, niz reszta. tutaj tak niestety jest. zastanawiam sie tez, dlaczego taki geniusz profajler po wejsciu do celi staje sie przyglupem? jestem po czterech, czekam na reszte, podoba mi sie. tym bardziej, ze pojawil sie Duplass.
dzieki za info!

Oglądałbym.

Fakt, postać Fitz’a mogłaby być bardziej wyrazista…

Wet Hot American Summer: 10 lat później no kurwa.
pierwszy sezon reklamowałem - absuradlne, dziwaczne, śmieszne (np. niektóre dzieci grają dzieci, a niektóre dorośli) + Elizabteth Banks, Bradley Cooper, gościu z Mad Mena, Ant-Man itp.

a teraz to jest to samo ale 10 lat później. Jeden gość zrobił operację przegrody nosowej, więc gra go inny aktor (mąż Amy Pohler z ‘Parks and Recreation’) . Wraca prezydent Reagan a że to 1991 więc i Bush się pojawia.
Obowiązek dla białej, liberalnej wyższej klasy średniej z wielkich miast (Toruń się zalicza a Opole, nie)

"Bron/The Bridge season 4 will premiere on SVT, DR and NRK in 2018."
Żródło:

już w tym miesiącu (tak wynika z ogólnikowych zapowiedzi, choć oficjalna data premiery nie została jeszcze podana) ma wystartować serial “philip k. dick’s electric dreams” - 10 odcinków, czyli 10 ekranizacji wybranych opowiadań pkd. w obsadzie duże nazwiska, więc budżet chyba spory. jestem bardzo ciekaw, choć trochę też się obawiam. trailer:

no i jest już 3 sezon “narcos” :slight_smile:

Spoko sezonik. Wiadomo, powtórzyli schematy z pierwszych dwóch, ale i tak ogląda się przyjemnie. No i jasno dają do zrozumienia, że jest szansa na 4 sezon.

Netfilx w zeszłym roku, parę dni po premierze 2 sezonu, ogłosił wznowienie serialu na jeszcze dwa sezony, więc w sumie s04 jest pewny w 2018.

http://www.filmweb.pl/serial/Manhunt%3A+Unabomber-2017-787907
https://www.youtube.com/watch?v=nsd_LMDlzhI

An in-depth look at how an FBI profiler helped track down the Unabomber.

Oparty na prawdziwych wydarzeniach. Bardzo fanie się to ogląda!

Dodatkowo wrócił zmęczony życiem Ray Donovan.
https://www.youtube.com/watch?v=Qdktk6goZ80

Jaram się :panda_face:

“Serial jest oparty na powieści Stephena Kinga pod tym samym tytułem. Fabuła skupia się na mordercy, który dręczy emerytowanego detektywa policyjnego serią listów i maili, zmuszając mężczyznę do rozpoczęcia prywatnej krucjaty. Były policjant chce, by morderca został schwytany, zanim popełni kolejne przestępstwo.”

Widziałem 3 pierwsze odcinki i jak na razie jest bardzo dobrze. Polecam.

poszli unabomber i top of the lake, kingowskie przeszpiegi na biezaco, jestem tez w trakcie american vandal, ktore troche sie zaczyna rozjezdzac, ale zniose, bo odcinek trwa 30 minut, czyli za 2h koniec.
skandal jak Elizabeth Moss aka Robin w 4 lata odjebala jeden akcent, zeby nie ogarnac drugiego, a jeszcze jej Emmy dali. ale to pewnie sekta zalatwila.

w tym tygodniu konczy sie twoja na zawsze na tv4 :frowning: nie mam nic innego z tej polki, a polubilem.

The State / W szeregach ISIS (2017)

4-odcinkowy fabularny miniserial o muzułmanach z UK, którzy wyjeżdżają do Syrii by wstąpić w szeregi IS. Historia traktuje zarówno o kobietach i ich roli w kalifacie, jak również pokazuje mężczyzn z aspiracjami na mudżahedina. Wszystko kręci się wokół kilku bohaterów tej opowieści. Wbrew wielu negatywnym komentarzom, jakie widziałem pod trailerami na YT, ja nie widzę w tym gloryfikacji IS, a wręcz odwrotnie. Wynika to pewnie z tego, że ktoś zobaczył zwiastun i go mylnie odczytał. Szczególnie 3 i 4 odc. pokazują totalne wypatrzenia wierzących w słuszność kalifatu i tych którzy decydują się wcielać w życie jego chore reguły.

Wracają 5 listopada…

.