Spiritual hc?

Siemano. Jako, że interesuję się duchowością i wszystkim co z tym związane ślę zapytanie następujące. Znacie jakieś kapele, które podejmują wyżej wymienioną tematykę? Na swojej playliście mam jeden chrisitan punk band(AAO) i kilka krishnacore’ów(108, shelter, agni hotra, omkara). Tak więc proszę o więcej :wink:

Pozdrawiam

Pamietam taki zespół… Arka Noego :laughing: :laughing:
A tak poważnie to chyba Armie można zaliczyc do takiego nurtu.

Groovie Ghoulies dużo spiewali o duchach i potworach.
facebook.com/GroovieGhouliesOfficial

W USA jest cała scena tych jakichś christian-corów :wink: Facedown Records się chyba w tym specjalizuje

Norma Jean?

[quote=“PoNG”]Pamietam taki zespół… Arka Noego :laughing: :laughing:
A tak poważnie to chyba Armie można zaliczyc do takiego nurtu.[/quote]

Z arką dojebał jak dzik w sosnę :laughing: Ze sceny hc obadaj sobie xdiciplex, no innocent victim, dynasty, seventh star

buddyzm.edu.pl/cybersangha/page.php?id=870

ZAO

Bad Brains.

strongarm
praiser (ex preacher) praiser.bandcamp.com/
gaga? :slight_smile:
swego czasu grali też ‘hope against hope’ Hope against hope
fate? :slight_smile:

Strongarm
The Red Baron (youtube.com/watch?v=7u_c6Eu_DnU)
Saints Never Surrender (youtube.com/watch?v=gxfDchssqo0)
As Cities Burn - druga płytka zajebista, chociaż bardziej post rock/indie niż hc (youtube.com/watch?v=hJNsVV8UQUo)
Stajnia Facedown raczej metalowa bieda, chociaż pierwsza płytka Take It Back (youtube.com/watch?v=qCGxTndPoP8 - dobry klip) swego czasu lubiłem.

Z bardziej tradycyjnego hardcore/punk:
No Innocent Victim
Born Blind
The Deal

Ciężary:
xdisciplex a.d.
xDeathstarx

Reszty nie da się słuchać.

christian punki stare z tooth and nail

ale generalnie muzyka i punk to marne polaczenie

ja polecam bad religion ktory miewa niezle teksty

:laughing: :laughing: :laughing:

[quote=“radoslaf77”]

:laughing: :laughing: :laughing:[/quote]

Disorder odkrył to już jakiś czas temu :laughing:

La Aferra z Miłości.

a Al - Thawra się kwalifikuje?

Against All Odds - AGAINST ALL ODDS-"Przeciwko wszystkim..." Lp pre-order

Kylesa (starsza) inspirowała się trochę elementami buddyjskimi, podobnie Yob. Z tym, że trudno w obydwu przypadkach mówić o hc :smiley:

Moim zdaniem Between Earth And Sky mimo swojej “laickości” porusza ważne duchowe i egzystencjalne kwestie…
betweenearthandsky.com

Jest też Chrześcijański Being As An Ocean którzy mają troche neofickie texty jak na mój gust ale czuć szczerość i moim zdaniem dają radę:
facebook.com/BeingAsAnOcean

MewithoutYou mimo że już dawno temu zboczyli z prostej ścieżki hardkora(raczej post-hardcore) są jak najbardziej warci uwagi:
youtube.com/watch?v=blXhSF72nxs
youtube.com/watch?v=MtxxGnOoctw

OM (choc to bardziej stoner niż HC to są świetni):
youtube.com/watch?v=-O8eqR-9qMM

Nieodżałowany Callisto też był/jest chrześcijański:
youtube.com/watch?v=1sPoXJOx_Fs

Wolves In The Throne Room mimo że muzycznie to inna bajka(personalnie to stare panki:) też są/byli mocno powiązani z duchowością:
youtube.com/watch?v=6PsrVLoy388

W Exmisji też się dzieś duchowe tematy pojawiają:
youtube.com/watch?v=lLyid9eyWtM

Starałem się wymienić w miare współczesne kapele, nie ma co odwoływać się do zamierzchłej przeszłosci bo nawet takie zespoły jak Sedition, Scatha były w jakims sensie duchowe…

W takim jednym periodyku, który miałem okazję współtworzyć w połowie lat 90tych (Don Kichote zine, wyszły aż (!) dwa numery :wink: ) zamieściliśmy artykuł o Christian Punku, którego autorem był gość z liceum gdzie chodził inny współtwórca rzeczonej gazetki. Kolo miał niezły odpał na bozię, już wtedy walił peany nt. Armii, Fate itp. ale można było się z nim z grubsza dogadać; wspomniany wyżej kolega mówił mi jakiś czas temu, że gość się twardo odcina od punkowej przeszłości (choć ciągle pisuje na forum Armii, no ale oni tam przede wszystkim zdrowaśki klepią :wink: ) czyli coś ala podejście jego idola Tomcia B. :laughing:

Przecież sam autor tematu wymienił Gliwiczan w pierwszym poście :smiley: