[ synthwave / synthpop ]

Gunship
Tak naprawdę nie wiem co napisać. Sprawdź to Kid :sparkles:
“Kiedy dorośniesz, twoje serce umrze”. Tona cytatów, '80, '90
Retro, notalgia.
:heart::heart::heart:
Nowa płyta “Dark All Day”

Singiel:

Cały kanał:

:two_hearts::revolving_hearts:

4 Likes

Z podobnych klimatów polecam tego misia.

Klip:

Płyta:

“Franck Hueso started writing music as Carpenter Brut with the intention of mixing sounds from horror films, metal, rock, and electronic music. He has toured the United States and Europe, and in 2016 he toured the US with the Swedish heavy metal band Ghost.”

3 Likes

Lisa Bella Donna

2 Likes

Jako, że ten gatunek od kilku lat przeżywa rekonesans, pozwoliłem sobie na edytowanie tytułu bo dobrych grup grających ten rodzaj muzyki i pokrewne stylistyki, jest obecnie sporo.

Na początek oczywiście Boy Harsher, który 30-go Listopada zagra na jedynym koncercie w naszym kraju w warszawskim Pogłosie. Nowa płyta jest świetna. Klipy z niej pochodzące.

Francuzek z Minuit Machine do tej pory nie znałem ale zapowiedź najnowszej płyty brzmi bardzo intrygująco.

1 Like

ojcowie

a tak btw moim zdaniem synthpop/-wave przeżył odrodzenie około 5 lat temu i znowu umarł

1 Like

Jest i najnowsza płyta.

Już pierwsze dwie płyty wzbudziły moje zainteresowanie ale ten numer to dopiero cios i zapowiedź wydawnictwa numer trzy.

Kiedys trafilem na cos takiego:

Utwor z plyty wydanej dla Relapse. Niewykluczone, ze sluchalbym tego chetniej niz czegokolwiek, co teraz wydaje ta wytwornia (no, z wyjatkiem bezkonkurencyjnej -(16)- oczywiscie).

Przy okazji klip do pierwszego kawalka na ostatniej plycie Blondie:

Zreszta klipow do utworow z tej plyty jest jeszcze kilka, ktore tak jak dzwieki, sa raczej stylowe.
1 Like

:sunglasses:

2 Likes

Tym razem duet pani i pana z Danii a konkretnie z Kopenhagi.

1 Like

Tym razem rodzime podwórko.

2 Likes

Całość.

Imitacja telewizyjnej (muzycznej zreszta tez) produkcji z poczatku lat 90-ych stopro :slightly_smiling_face:

1 Like

Nowa płyta Street Cleaner, doskonały retro synthwave.

Takie dobro z Kanady.

Dwie nowości z Sacred Bones Records

Ciekawostka historyczna z dawnego ZSRR.

Premiera i zapowiedź nowej płyty.

Zespół nagrał już kilka płyt ale dopiero teraz poznałem. Czołowe zderzenie wczesnego NIN z Depeche Mode i Nitzer Ebb.

W tym kawałku chyba nie trudno wyłapać znany sampel z legendarnej piosenki jednego z zespołów, o których wspomniałem wyżej.

Od siebie mogę polecić tego Pana, nasze podwórko!

2 Likes

W tym “skansenie” starszy model “Wigier” prezentowałby się jednak trochę lepiej :sunglasses:

1 Like

Nowa EP-ka.