Terroryzm

Temat w którym można się dzielić analizami, recenzjami, prognozami itd dotyczącymi terroryzmu. Interesują mnie merytoryczne artykuły. Jak już ktoś musi wrzucać linki do newsów to dobrze widziana będzie jakaś sensowną analiza lub brak komentarza. Lokalne trole uprasza się o ignorowanie tego tematu.

terrorismanalysts.com/pt/ind … w/508/html

1 Like

Terrorzym w Europie nie jest niczym nowym. Co jakiś czas przetacza się przez nią fala zamachów. Terror czerwonych brygad, OAS, ETA, IRA, RAF. OWP i sto innych gówien - do wyboru do koloru. Z tego spora część, jeśli nie wszystkie finansowana przez różne tajne służby. Teraz akurat pora na IS. Jedyna warta odnotowania różnica jest taka, że na żadnej z poprzednich fal państwo nie zyskało a tyle uprawnień kosztem wolności co na tej. Moim zdaniem to skutek wychowywania ludzi przez państwo w kulcie bezpieczeństwa. Skoro dla współczesnych bezpieczeństwo stało się podstawową wartością to uważają za normalne i zdrowe, że w imię bezpieczeństwa można a nawet należy ograniczyć wolność. Ostatnio jakiś arabski świr latał po niemieckim mieście z maczetą. Można o tym przeczytać w necie. Zabił kobietę w ciąży, poranił kilka osób. W końcu ktoś po prostu przejechał gnoja samochodem. Kierowcą był Turek. Moim zdaniem to znamienne, ze spośród tylu kierowców akurat Turek miał na tyle jaj, żeby załatwić typa nie czekając na policję jak reszta wychowanych przez państwo lemingów.

Nie latal za bardzo po miescie,bo wokol Dönera,ale dla takiego cebulaka jak ty to byl prawie we Stuttgart.Byl gachem przekwitajacej polki na zmywaku(wiec bez podstaw jezyka niemieckiego)w 4 miesiacu ciazy,moze byl miedzy nimi konflikt?Ale ty oczywsicie wiesz ze swojego zadupia gdzie klecha mowi co wrzucac do gara,ze to islamska inwazja?Znow info z goscia niedzielnego albo wykop.pl?

He he, a co to -polaczek biedaczek dzisiaj wyjątkowo nie najebany w trzy dupy ?

Polaczek?hehe :laughing: :laughing: Taki ze mnie polaczek jak z ciebie liberal :stuck_out_tongue:
natemat.pl/186015,siekiera-macze … -syryjczyk

ooo buc z niemiec ma info od tamtejszej policji. kumple wiedzą, że masz takie zaufanie do niemieckich psów? ile to razy brali cię na dołek, żeby nikt się nie domyślił, że kapujesz? wspominałeś, że kilkukrotnie :unamused:

[quote=“HardPunkCore”]Polaczek?hehe :laughing: :laughing: Taki ze mnie polaczek jak z ciebie liberal :stuck_out_tongue:
natemat.pl/186015,siekiera-macze … -syryjczyk[/quote]

ja jebię debil czyta portal dla debili czyli wszystko w normie :laughing:

to sobie Chińczyk porozmawiałeś rzeczowo…
trochę twoja wina bo wydawało Ci się wcześniej , że wciągniesz do rozmowy ludzi za których myślą memy

co do tematu to on już przerasta chyba wszystkich.
to jest tak skomplikowany węzeł cynizmu, obsesji, interesów państ, służb, watażków itp.
w dziesiejszym kontekście wydaje mi się że muzułmanom brakuje kogoś pokroju Martina Luthera Kinga, który z jedenej strony pokazywał przyczyny frustracji typu rasizm Izraela, a z drugiej tonował nastroje i przypominał o respektowaniu praw i zwyczajów krajów w których żyją i że zabijanie niewinnych ludzi jest przeciwskuteczne.

też, co pewnie nigdy nie nastapi powinno byc coś ala ‘biała księga’ typu, że nie byłoby pewnie Chomeiniego gdyby nie to że USA grzebało w Iranie (np. jak się nazywała największa afera za Reagana? Iran - Contras), albo jak to pasowało USA to przeszkolili pół Al Kaidy, kiedy ci byli potrzebni do walki z ZSRR w latch 80.

zresztą co chwilę coś się dzieje takiego, że tylko marczyć czoło - obalanie dyktatorów w Libii i Syrii skończyło się średnio.
chyba, mimo wszytskich minusów, ucieczki od odpowiedzialności, złodziejstwa najlepsza opcja to ‘okrągły stół’, przynajmiej w dłuższej perspektywie. (hm, wyobraźmy sobie political fiction że w Polsce opozycja mówi; zero rozmów, nie ma tego łancucha zmian w Europie Wchodniej, pucz Janjewa wypala i jesteśmy w dupie na lata - do zmarczenia czoła dochodzi ciężkie wzdechnięcie :wink: )

[quote=“New_World_Order_2”]

[quote=“HardPunkCore”]Polaczek?hehe :laughing: :laughing: Taki ze mnie polaczek jak z ciebie liberal :stuck_out_tongue:
natemat.pl/186015,siekiera-macze … -syryjczyk[/quote]

ja jebię debil czyta portal dla debili czyli wszystko w normie :laughing:[/quote]

Czy ty człowieku rozumiesz że pisząc takie zdania jak powyżej sprowadziłeś, razem z paroma innymi osobami, poziom tego działu do poziomu szamba? Masz podobno dzieci, też ich tak edukujesz, że ktoś z kimś się nie zgadzasz to jest debil, czy tylko przed komputerem budzi się w tobie taka wyzywająca osoba?
Kiedyś wypowiadało się tu kilkadziesiąt osób, teraz nie pisze już prawie nikt, zadowolony jesteś?
Przyszło Ci do głowy że możesz normalnie próbować argumentować?
Mam nadzieję że ten pozostawiony bez opieki dział znajdzie wreszcie kogoś kto zrobi porządek z tym bagnem.

[quote=“AdamZ”]

ja jebię debil czyta portal dla debili czyli wszystko w normie :laughing:

Czy ty człowieku rozumiesz że pisząc takie zdania jak powyżej sprowadziłeś, razem z paroma innymi osobami, poziom tego działu do poziomu szamba? Masz podobno dzieci, też ich tak edukujesz, że ktoś z kimś się nie zgadzasz to jest debil, czy tylko przed komputerem budzi się w tobie taka wyzywająca osoba?
Kiedyś wypowiadało się tu kilkadziesiąt osób, teraz nie pisze już prawie nikt, zadowolony jesteś?
Przyszło Ci do głowy że możesz normalnie próbować argumentować?
Mam nadzieję że ten pozostawiony bez opieki dział znajdzie wreszcie kogoś kto zrobi porządek z tym bagnem.[/quote]

przejrzyj moje posty, na prawdę próbowałem… niestety kończyło się zawsze na jobach pod moim adresem, więc przyjąłem tę samą technikę :laughing: zresztą tu nie chodzi o mnie. zobacz na posty execa - on zawsze pisze kulturnie - reakcja oponentów taka sama "zjebie prawacki debilu itp…"
mi to nie przeszkadza, ale skoro panki to takie delikatne są i wrażliwe, że ich parę bluzgów przyprawia o rumieniec wstydu to już na to nie poradzę, zawsze myślałem że jest inaczej bo znam scenę od podszewki.

[quote]**Description/Abstract: **
September 11 created a natural experiment that enables us to track the psychological effects of a large-scale terror event over time. The archival data came from 8,070 participants of 10 ABC and CBS News polls collected from September 2001 until September 2006. Six questions investigated emotional, behavioral, and cognitive responses to the events of September 11 over a five-year period. We found that heightened responses after September 11 dissipated and reached a plateau at various points in time over a five-year period. We also found that emotional, cognitive, and behavioral reactions were moderated by age, sex, political affiliation, and proximity to the attack. Both emotional and behavioral responses returned to a normal state after one year, whereas cognitively-based perceptions of risk were still diminishing as late as September 2006. These results provide insight into how individuals will perceive and respond to future similar attacks.[/quote]

create.usc.edu/sites/default/fil … havior.pdf

[quote]Poll data on beliefs about which side was winning the war against terrorism has bounced around quite a bit, particularly in response to the wars in Afghanistan and Iraq. Overall, though, public opinion was almost exactly the same in 2011 as it was ten years earlier. The percentage maintaining that terrorists remain capable of launching “another major attack” was, if anything, higher in 2013 and 2014 than in 2002.

Increased spending on domestic homeland secu­rity since 9/11 has totaled well over $1 trillion, and efforts to chase down and eliminate terrorists abroad have cost trillions more. These extraordinary expenditures have utterly failed to make people feel safer. In 2013 and 2014, Americans were more likely to deem their country to be less safe than before 9/11 than they were a decade or so earlier. The rise of ISIS has pushed that figure even higher.

These results suggest that the public has internalized the impact of 9/11, and there has been no erosion of fear even though concerns about another 9/11 have failed to pan out, Osama bin Laden has been dispatched, and an American’s chance of being killed by a terrorist has been, and remains, one in four million per year with 9/11 included in the calculation, or one in 110 million for the period since 2001.
[/quote]

cato.org/publications/commen … can-psyche

[quote]co do tematu to on już przerasta chyba wszystkich.
to jest tak skomplikowany węzeł cynizmu, obsesji, interesów państ, służb, watażków itp.
w dziesiejszym kontekście wydaje mi się że muzułmanom brakuje kogoś pokroju Martina Luthera Kinga, który z jedenej strony pokazywał przyczyny frustracji typu rasizm Izraela, a z drugiej tonował nastroje i przypominał o respektowaniu praw i zwyczajów krajów w których żyją i że zabijanie niewinnych ludzi jest przeciwskuteczne.[/quote]

Takich osób jest coraz więcej, do naszych mediów się nie przebijają bo mało kogo interesuje sytuacja w Bangladeszu czy Pakistanie. Cześć środowisk dostaje apopleksji na sama myśl, że kultura islamska się zmienia (powoli z gigantycznymi problemami ale jednak się zmienia), przez ostatni rok miałem sporo dyskusji w których część adwersarzy uparcie twierdziła, że nie mamy prawa zmieniać obcych kultur nawet jeśli są one barbarzyńskie. A bez zmian kulturowych, nie da się pozbyć część przyczyn terroryzmu islamskiego.

[quote]to sobie Chińczyk porozmawiałeś rzeczowo…
trochę twoja wina bo wydawało Ci się wcześniej , że wciągniesz do rozmowy ludzi za których myślą memy[/quote]

:frowning:

AdamZ +1

Tutaj info z Japonii, po raz kolejny sprawca był uzbrojony jedynie w nóż:
independent.co.uk/news/world … 55761.html

Nie wiem tylko czy ten japoński przypadek podpada po terroryzm.
Ja to raczej widzę jako ‘przedłużenie’ ideologii ale powiązanej z grupą.
Bardziej to odczucie niż w pełni mierzalna rzecz.

Co do liderów muzułmańskich to chodzi mi głownie o tych żyjących w Europie. Czy ktoś się tym interesował czy nie to tego przysłowowego Martina L. Kinga znał każdy. Królowa Joradni, Rania dużo dobrej roboty jęsli np chodzi o prawa kobiet robi/robiła ale głownie u siebie. Tu potrzeba kogoś uniwersalnego. Największym krajem islamskim jesat Indonzeja i mimo sławetnego indydentu z goleniem głow punkom - to tak jest chyba największa scena punk/hc/skins na świecie teraz. Jakoś to godzą, choć momentami z naszej perspektywy to wygląda dziwacznie. Więc tu problemem jest islam traktowany literalnie jako pałka w krajach arabskich.
Potrzeba lidera który powie, że mamy prawa jako muzułmanie w Europie ale mamy obowiązki respektowania lokalnych praw i zwyczajów. I że przypadkowi ludzie nie odpowiadają za wszystko co czynią ich kraje. I, że jak tak wam tu źle to znajdźcie kraj braci i wyjdźcie do niego. Że nie ma żadnej wspólnoty w cierpiniu Palstyńczyka i mieszkańca Francji czy Niemiec, choć rozumiem, że czasami ktoś się do nich odnosi chujowo.

Na koniec. Jesteśmy na polskim forum, mój angielski jest średni, jakoś sobie radzę ale jakoś…
rób skróty po polsku tego co wklejasz po angielsku.

(znam scenę od proreaganowskiej podszewki no i Ramones mieli kawałek “bonzo goes to bitburg”, więc …) :wink:

Jako ze Chinczyk kazal mi sie oddalic od jego tematu,to wrzuce tylko pojedyncze fakty…np taki ze strzelniczy z Monachium byl poczatkujacym czlonkiem AfD…Wiec juz sie sypie wasz multikulti czy tam inne…po prostu byl chory jak kazdy npdowiec czy afdowiec,choc trzeba przyznac ze to gowniane afd rozroslo sie tutaj na skale niespotykana.Nawet w piekarni w ktorej kupowalem w soboty ,wlasciciel okazal sie jednym z liderow,oczywiscie chlopowi utarg spadl+kilka nieprzyjemnosci tez sie zrobilo(mylse ze moi koledzy z policji ktorym donosze nie czytaja tego :unamused: )

mpolska24.pl/post/11860/wilajat-belgia

spiegel.de/politik/deutschla … 05075.html

Coraz ciekawiej się dzieje.

Korsyka:

thelocal.fr/20160728/corsica … t-radicals

Pewnie jak Trump wygra w stanach, to ustabilizuje sytuacje, jak to republikanie potrafią, pozwalając Husainowi rozjechać Kuwejt, rozpieprzając potem Irak, Syrię i Afganistan… wcale nie w imię surowców.

Miałem się nie odzywać w tym temacie, bo słowo terroryzm moim zdaniem stosuje się dla celów politycznych, a dla mnie to tylko podszyta wyznaniowo reakcja, ale znowu chyba dałem się ponieść.

Tak to jest jak zachodnie mocarstwa bawią się w Ojca Chrzestnego świata , moim zdaniem liderzy islamscy wykorzystali radykalizujące się poglądy krajów trzeciego świata , bliskiego wschodu które miały już dość grabieżczej polityki USA . Nie zapominajmy o bezczelnym obaleniu Mosaddegha (demokratycznie wybranego premiera Iranu ) ponieważ chciał znacjonalizować pola naftowe , oczywiście brytyjskie korporacje nie mogły do tego dopuścić a Eisenhower nie chciał zostać zapamiętany jako przywódca który stracił ropę , to samo zamach w Kongo na Lumumbe (też korporacje miały chrapkę na pola ropy ) .

Takich przypadków jest wiele , rządy mocarstw działając na rzecz korporacji , obalali legalnie wybrane rządy zastępując je dyktaturami wojskowymi . Petrodolary płynęły do akcjonariuszy strumieniem , ale ludność miejscowa cierpiała nędzę , represję, zacofanie .

Naomi Klein w "Doktrynie Szoku " poskładała fakty do kupy , ukazując wojnę w Iraku jako wielki szwindel na którym wzbogaciły się amerykańskie korporacje .

Więc podsumowując kraje trzeciego świata są traktowane jako tanie fabryki , ludzie jak tania siła robocza ( nic więcej ) . Do tego siłą narzucane zasady gospodarki wolnorynkowej - która niszczy lokalne firmy , spółdzielnie , rolników . Dodatkowo biedne kraje na “start” mają proponowane gigantyczne pożyczki z Banku Światowego (kontrolowanego przez USA ) których potem nie mogą spłacić, stają się automatycznie niewolnikami , które muszą się podporządkować regułom gry toczonej przez korporacje. W takich warunkach mieszanka religii , frustracji , radykalizmu daje podatny grunt na powstanie grup typu ISIS .

Więc są zamachy , wojna toczy się bez końca , ludzie giną , niedostatek panuje w najlepsze , a korporacje zarabiają jeszcze więcej .

dokładnie tak…

co dokładnie tak, kurde bele, to już nie hurrr durr wina lewackiej poprawności politycznej? to już nie hurr durr wina Tuska, to już nie wina Merkel że zapraszała imigrantów??? hurrr durrr :mrgreen: