Thou [USA]

[quote]Over the past two and a half years the band has played over 150 shows, including multiple national tours throughout the entire US. They’ve also managed to release a split, ep, cassette or LP (their catalog now numbering nearly 20 releases) on just about every label worth their weight in a pallet of vinyl… from Southern Lord and Robotic Empire to Halo of Flies, Vendetta and Perpetual Motion Machine, Init, among many, many more. Without a single record falling below their high standard of quality.

I think this is due in part to this basic fact: Thou are a “punk rock” doom band. They’ve somehow combined the ethics of true DIY punk, and the sound of sludging, droning doom to breath life into a creative entity that is completely passionate, they’re entirely dedicated to what they do. They don’t write their music and lyrics to serve any one scene or genre, I don’t even like labeling them as doom, as it isn’t fitting in and of itself. THOU draws so drastically on so many different influences, influences that find their ways through their songs in a myriad of ways.

These are the things that set this band apart in a world where many try to emulate honest heavy music. Their lyrics are politically and ethically charged, their riffs defy simple genre classification, and SUMMIT showcases the band at their most progressive, melodic and diverse. All the while retaining their signature style of apocalyptically crushing metal. In the time since I enthusiastically exchanged my first emails with them in late 2007 Thou has grown from an up and coming band in heavy music, to a band that is now primed to define the future of what slow and heavy music may become.[/quote]

jeden z ciezej pracujacych bandow, fanuje im od jakiegos czasu, ich ostatni album Summit miazdzy, warto aby mieli temat.

muza/teksty: noladiy.org/thou/

1 Like

zajebiście warto, wyśmienity band!

no swietnie, ale jest gdzies mozliwosc jego uslyszenia, bo na ich stronie cos nic znalezc nie mogie :smiling_imp: :smiling_imp: :smiling_imp: :smiling_imp: :smiling_imp:

edit: juz mam(ale ukryli skubance :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: )

“Summit” właśnie zaciągam z doomnet records :wink:

pierwsze co mi się rzuciło to rozmiar ponad 235 mb i tylko 6 wałków

strach się bać :laughing:

‘summit’ to akurat najbardziej wypolerowane i najsłabsze moim zdaniem wydawnictwo zespołu, polecam zacząć raczej np. od ‘tyrant’

no, nie wiem, czy najsłabsze :wink:
może troszkę bardziej przystępne, ale wciąż zajebiste :smiley:

zagadka 235 mb rozwiązana, okazało się, że jakaś życzliwa dusza spakowała w RAR płytę dwa razy :slight_smile:

a samo granie bardzo dobre i co najważniejsze, oryginalne

za cholere nie moge playera odszukac ani zadnego odnosnika :exclamation:

edit. a to zasrance a szukalem z 5 minut :wink:

w zasadzie wszystko co slyszalem od nich mi wchodzi (gorzej jest z zespolami z drugich stron splitow), summit jest najlepiej wyprodukowany i jak dla mnie ma dobre proporcje “wyciskania” i “chwytliwosci”.

ale zajebisty zespol

ja jednak wolę bardziej brudną odsłonę tego zespołu, ale i tak jaram się że niedługo będą grać w europie:

[quote]Summer 2011 - mainland Europe in June with MOLOCH. This is the rough, almost done, mostly confirmed route.

10.06 - Brighton, England

11.06 - Groningen, Netherlands

12.06 - Eindhoven, Netherlands

13.06 - Antwerp, Belgium

14.06 - Bielefeld, Germany

15.06 - Hamburg, Germany

16.06 - Copenhagen, Denmark

17.06 - Berlin, Germany

18.06 - Leipzig, Germany

19.06 - Praha, Czech Republic

20.06 - Wien, Austria

21.06 - Koper, Slovenia

22.06 - Bologna, Italy

23.06 - Milano, Italy

24.06 - Stuttgart, Germany

25.06 - Versmold, Germany

26.06 - Metz, France

27.06 - Lyon, France

28.06 - Poittiers, France

29.06 - Paris, France

30.06 - Germany

01.07 - London, England

02.07 - Nottingham, England
[/quote]

najbardziej ze wszystkiego to mi podeszlo to ich demko :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Zajebiste jest po prostu, a pozniej to chyba za bardzo(jak na moje ucho) dzwiek se “wyczyscili”. Ale i tak szacun za tyyyyle pracy :smiling_imp: :smiling_imp: :smiling_imp: :smiling_imp: :smiling_imp:

“Summit” rozwala czachę, genialna rzecz.

[quote=“perrin”]

“Summit” rozwala czachę, genialna rzecz.[/quote]

to sprawdzaj resztę, jak nie zdążyłeś, jest brudniej. Warto też zahaczyć o splity, których natłukli całkiem sporo.

[quote=“Guliwer”]

“Summit” rozwala czachę, genialna rzecz.
to sprawdzaj resztę, jak nie zdążyłeś, jest brudniej. Warto też zahaczyć o splity, których natłukli całkiem sporo.[/quote]

Właśnie poszukuje. :slight_smile: W sumie “Summit” już katuje trochę czasu ale jakoś w historie zespołu nie miałem czasu się zagłębić. Jestem mocno zaskoczony ta diy etyką, trochę inaczej sobie ich wyobrażałem. Oczywiście na plus.

polecam Tyrant zwłaszcza, a jak już się nasycisz, to sprawdź też ich ziomków HAARP :wink:

widzialo sie na zywo w Dublinie, ciekawa rzecz, choc jakos tak podejrzanie wolno ;]

zajebista kapela, podnieciłem się :slight_smile:

na razie słucham summit i są bardzo dobre momenty…

Thou are great. And Moloch are really fucking good too! I’m planning to go over to Berlin to see them, is anyone else interested?