[ uk hardcore ]

Lubię Wielką brytanię - piłkę, piwo, oi! i ska ale (wstyd się przyznać) tamtejsza scena hardcore poza kilkoma nazwami jest mi mało znana. Jeśli ktoś mógłby polecić jakieś ciekawe kapele z UK to byłoby miło. Chodzi mi o współcześnie grające zespoły i raczej o oldschool niż o jakieś metal-cory i inne tego typu wynalazki

jako, że nie jestem znawcą kto skąd jest to przy okazji przeszłych i przyszłych koncertów przychodzi mi do głowy wpierw

myspace.com/neveragainxxx

potem musiałbym pomyśleć :mrgreen:

tam takiego typowego oldskul hc/punka to nie ma wiadomo, inne realia, inna rzeczywistosc, tak kwitnal raczej na poczatku lat 80 kwitnela II fala punk rocka, rownolegle z anarcho czy crust punkiem;] wiec jesli juz mowimy o wczesnym hc/punku na wyspach to raczej bez nalecialosci tych ww gatunkow ciezko cos znalezc. Takich pare sztandarowych pozycji, ale mowie nie zawsze jest to pure hc/punk :slight_smile:

no to z takich starych-staroci:
Rudimentary Peni( ale raczej tylko plytka - Death Church z 83 roku)
Discharge
Subhumans (The Day the Country Died z 82)
Conflict
Stretchheads
The Stupids
Broken Bones
The Varukers
Sore Throat
Electro Hippies
Heresy
Bomb Everything
Doctor and the Crippens
Ripcord !!
Chaos U.K.
Voorhees
HDQ
Bad Beach
Circle One

a z nowszych to moze:
Knuckledust
Throats !!!
Gallows
Dead Swans
To Kill - oni za z Wloch
Fighting Dogs
Maths
Crocus
xDestroy Babylonx - oni tez
For the Worse
The Legacy
Hang The Bastard

tak po krotce

jesli o tych “wojownikow” ci chodzi to oni sa z wloch myspace.com/xdestroybabylonx chyba ze sa dwie takie kapele, nie znam sie

to kill to chyba z Włoch jest a nie z UK

the steal - ale to chyba HaCe znasz
our time down here - to ktos tez wrzucal na foro
chief - troche bardziej melodyjnie ale z wygarem
from plan to progress - rowniez melodyjnie aczkolwiek nowa plyta daje rade

moj blad po dwukroc, juz bede wiedzial :wink:

Chyba nikt nie wspomniał jeszcze o Hellbastards, a z tych wymienionych to zdecydowanie polecam Ripcord.

No i tradycyjnie zapomniałbym o Concrete Sox!

[quote=“Subzero”]Chyba nikt nie wspomniał jeszcze o Hellbastards, a z tych wymienionych to zdecydowanie polecam Ripcord.

No i tradycyjnie zapomniałbym o Concrete Sox![/quote]

HELLBASTARD - ale chlop pyta o kapele grajace oldscool hardcore , a nie o stare kapele z uk - na zasadzie ze szuka odpowiednika tamtejszy schizmy niz moskwy

Violent Arrest myspace.com/vapunk
Geriatric Unit myspace.com/geriatricunit

może tu znajdziesz kilka ciekawych rzeczy lastfm.pl/tag/ukhc/artists (chociaż wiadomo, że z tym tagowaniem to różnie bywa więc pewnie i trochę syfu tam będzie :wink:)

mysle ze typowi HaCe chyba o cos innego chodzilo…
o ile sie nei myle to Ripcord byli z australii al enie dam sobie glowy uciac…

[quote=“nervu$”]mysle ze typowi HaCe chyba o cos innego chodzilo…
o ile sie nei myle to Ripcord byli z australii al enie dam sobie glowy uciac…[/quote]

rupture - ktore bylo zajaranie siekiera - bylo z autralii :slight_smile:
dla tych co nie wiedza
pablopunkart.blogspot.com/search/label/RIPCORD%20%28UK%29

w pokucie 3 paciorki + wieciej nie uzywajcie brzydkich slow i pamietajcie skad wywodzil sie ripcord :slight_smile:

Ja dodam od siebie ten zajebisty zespół:
The Horror myspace.com/thefukkinhorror

[quote=“haunted”]

o ile sie nei myle to Ripcord byli z australii al enie dam sobie glowy uciac…[/quote]

rupture - ktore bylo zajaranie siekiera - bylo z autralii :slight_smile:
dla tych co nie wiedza
pablopunkart.blogspot.com/search/label/RIPCORD%20%28UK%29

w pokucie 3 paciorki + wieciej nie uzywajcie brzydkich slow i pamietajcie skad wywodzil sie ripcord :slight_smile:[/quote]

holy mother… racja racja… pojebalo mi sie bo dawno tych rzecyz nie sluchalem i nawte pomylily mi sie nazwy…

Tak z ciekawości dodam, że Ripcord był chyba pierwszym europejskim zespołem “promującym” skateboarding… :slight_smile:

Dirty Money myspace.com/thedirtymoney
Ironcland myspace.com/ironcladhc
Bays myspace.com/bayshc
Wiretap myspace.com/wiretapsw
Frustration myspace.com/frustrationhc (IRL)
Crowd Control myspace.com/crowdcontrolgo (IRL)
Abolition myspace.com/xabolitionx
Breaking Point myspace.com/thenotoriousbxp
Basement myspace.com/basementuk (jak lubisz Lifetime/TITR)

Tyle z “mało metalowych”…

Jak Ci się znudzą, to z “bardziej metalowych”:
Wayfarer, Lightbringer, Crossbreaker, Ark of the Covenant, Hang The Bastard, Last Witness, Cold Snap

Tych wszystkich kapel jest dużo więcej, ja znam/lubię akurat te co wymieniłem.

[/quote]

No trochę o coś innego. Mianowicie o aktualnie grające kapele. Conflict czy Varukers to ja dobrze znam :wink: Nie mniej jednak dzięki
Po prostu szukam ciekawych kapel z UK, chcę się dowiedzieć co tam się u nich dzieje na scenie bo o ile scena punk czy oi! z UK jest znana każdemu tak z HC już jest gorzej
txb dzięki w wolnej chili sprawdzę to co wrzuciłeś

Your Demise też fajna kapelka
myspace.com/yourdemise

DEAL WITH IT ough