[ wegańskie pyszności ]

Hej, znacie jakieś produkty, które o dziwo są wegańskie i całkiem smaczne? Jakieś słodycze, smakołyki czy takie rzeczy, które nigdy byście o “wegańskość” nie posądzili?

Jeśli macie jakieś wasze znaleziska, to proszę się podzielcie. Ja też będę wrzucał coś od siebie na bierząco, tylko uzupełnię zapasy w domu, żeby fotkami zapodawać :wink:. Właśnie, tylko wegańskie, nie po to zakładałem temat, żeby pisano: to jest zajebiste, ale na mleku i do tego np. z Czech :wink:. Pozdroo.

Do założenia tego tematu zainspirowało mnie znalezienie u kumpla w lodówce a później w markecie lodów… Może nie tych najbardziej pożądanych w Polsce Swedish Glace’ów którymi wielu obżera się jak jest w UK, ale naszych polskich… Kupiłem je w REALu jakby co, a oto fotka:

img219.imageshack.us/img219/2184/12062008yq6.th.jpg

Są dostępne takie smaki: bananowy, ananasowy, pomarańczowy, jagodowy i gruszkowy. Jadłem wszystkie poza jagodowymi i wszystkie dają radę, jagodowe pewnie też :wink:.

NO ALE NIESTETY EUFORIA NIE TRWAŁA ZBYT DŁUGO… WSZYSTKO MA SWÓJ CZAS, MOMENTAMI NIE DANE NAM JEST CZYTAĆ W INNYM JĘZYKU SKŁADU PONIŻEJ… CONAJMNIEJ WTOPA.

Lody wyjebane. Wysłałem do producenta mejla czy są OK, bo nie wierzę, że tam czegoś nie dodali. Wpierdzielam ile się da zanim dostanę odpowiedź: “Ojej, zapomnieliśmy wymienić mleko w składzie. Sorry”. :smiling_imp:

Banan i jagoda mistrz. Gruszka bardzo OK. Pomarańczowy taki se. Ananasa nie jadłem jeszcze.

galaretki z tesco - kosztuja chyba z polowe tego co mella, a jest ich tyle samo. kilka smakow do wyborku. totalnie zajebiste (chyba najbardziej lubie bananowe) - a_meba potwierdzi ich zajebistosc. az mi slinka cieknie jak o nich mysle.

[quote=“Brandon_DiCamillo”]
Banan i jagoda mistrz. Gruszka bardzo OK. Pomarańczowy taki se. Ananasa nie jadłem jeszcze.[/quote]

Zwykle nie cytuję ekologów i hipisów,ale powtórzę z drobną korektą: banan absolut, gruszka na drugim miejscu, ale tylko minimalnie wyprzedza jagodę. Pomarańczowy jak na sorbet smakuje za bardzo sorbetowo.

Ale powiedz, że banan w pewnym momencie, gdy już trochę gębę schłodzi, przechodzi w lekko śmietankowy posmak, no nie?

I chuj w dupę Carrefour za te płatne eko-siatki!

Sorbet :smiley: !

https://www.candydirect.com/html/cleanimages/candybars/mamba.jpg
Dzisiaj naszła mnie ochota na Mamby (cukierki czy tam gumy rozpuszczalne jak kto woli :wink: ). Nie ruszałam ich od dzieciństwa, bo byłam przekonana, że albo zawierają żelatynę,albo, że truskawkowe barwią koszenilą.a tu suprajs. po obadaniu etykiet nie znazłam nic jakkolwiek zwierzęcego. wegan friendly
no tylko ta chemia :frowning:

[quote=“txb”]

img219.imageshack.us/img219/2184/12062008yq6.th.jpg

Są dostępne takie smaki: bananowy, ananasowy, pomarańczowy, jagodowy i gruszkowy. Jadłem wszystkie poza jagodowymi i wszystkie dają radę, jagodowe pewnie też :wink:.

Pozdroo.[/quote]

a mozesz podac sklad?

Żelki też dają rade i ciastka francuskie z Futuro (ale to w sklepach ze zdrową), a w poza tym do budyń czekoladowy bez cukru Dr Oetkera o ile dobrze pamiętam xD o i bita śmietana sojowa za 4 pln ktora moja przyjaciółka w Ustroniu znalazla :slight_smile:

pomarańczowe:

woda, cukier, syrop glukozowo fruktozowy, koncentrat pomarańczowy, subst. stabilizujące*, regulator kwaskowości**, tłuszcze roślinne, owoce pomarańcza, identyczny z naturalnym aromat pomarańczowy, barwnik beta karoten. *e412, *e407, **e330

Ja właśnie słyszałem coś o tej śmietanie sojowej, ale jedyną jaką szamałem to z UK niestety. Jaka to firma tej polskiej?

margaryna “Nova” (w składzie nadmienione - “nie zawiera składników pochodzenia zwierzęcego”), wafelki czekoladowe “Manner” (made in Austria), baton marcepanowy “Carrefour”.

poza tym w coffee heaven mają już mleko sojowe, ale liczą sobie jak za woły…

[quote=“txb”]
Ja właśnie słyszałem coś o tej śmietanie sojowej, ale jedyną jaką szamałem to z UK niestety. Jaka to firma tej polskiej?[/quote]

spytam i napisze

Z tego co mi wiadomo margaryna Nova zawiera witamine d3 Tak samo gogreen Pisalem nawet do firm i potwierdzili ze margaryne uzyskuja z lanoliny
pl.wikipedia.org/wiki/Lanolina

[quote=“Wyrak”]Z tego co mi wiadomo margaryna Nova zawiera witamine d3 Tak samo gogreen Pisalem nawet do firm i potwierdzili ze margaryne uzyskuja z lanoliny
pl.wikipedia.org/wiki/Lanolina[/quote]

ze Go Green wiem, bo tez pisalem, pisales do producenta Novej? bo to chyba inny wytworca

woda marki Żywiec Zdrój.

:smiley:

moze nie sa pyszne ale daja rade fruit snacks z Lidla po 59 gr, sa 4 smaki i sklad wydaje sie weganski…

[quote=“majkelxxx”]
poza tym w coffee heaven mają już mleko sojowe, ale liczą sobie jak za woły…[/quote]

za co?
gdzie się tak mówi…w krakowie?
byłem weganem14 lat, starczy :smiling_imp:

carrefourowskie ciasteczka z orzeszkami arachidowymi 8)

kurde smakowo najlepsza margaryna jaką jadłem, totalny miszcz

Na wiekszosci margaryn tak pisze zdaje sie na GoGreen tez Trzeba napisac do producenta Kurde jak ja dawno margaryny nie jadlem A nie zaraz ostatnio znalazlem bez d3 ale okazala sie z Unilever i chuj

[quote=“xkordix”]

kurde smakowo najlepsza margaryna jaką jadłem, totalny miszcz[/quote]

hmmm jeżeli zebrałbym odpowiednią ilość zamówien to jestem w stanie załatwić zajebista margarynę Alsan - 100% wegan w dodatku smaczną jak jasna cholera, mniam, mniam w dośc przyzwoitych cenach (oczywiścei zależy od zamówienia) - kostka 250 g koszt ok 2,50-3,00