Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

[quote=“FAKIR”]Faktem jest, że u mnie w mieście nikt nas nie zaprosi na granie na WOSP bo od wieków tego typu imprezy obstawiane są przez Gang Olsena i inne rockowo-bluesowe ciulstwa, będące w mniemaniu organizatorów, władz miasta i samych “artystów” jedynie słusznymi. Jednakowoż odpowiedź niezmiennie od lat brzmiała by “NIE!”.

Jestem prostym “chłopakiem” z Fryny więc może zmienię zdanie gdy ktoś mi w prosty sposób wyjaśni dlaczego nasze władze/rząd są w stanie bez mrugnięcia okiem wydawać ogromne kwoty (domyślam się, że wielokrotnie przekraczające wpływy z WOSP) na tak istotne dla naszego społeczeństwa sprawy jak misje wojskowe w Iraku, Afganistanie, zakup amerykańskich (?) myśliwców itp., a od lat tak trudno doprowadzić stan polskiej służby zdrowia do powiedzmy zadowalającego. Kurwa, czy gdyby nie Owsiak to w naszych szpitalach nie byłoby sprzętu? Smutne.[/quote]

… ale niestety, w dużej mierze, prawdziwe.

Bardzo sluszna uwaga! Ta skurwiala elita, zamiast zajmowac sie rzeczami istotnymi dla ludzi, ktorzy ich tam wywidowali, jak zwykle zajmuje sie gierkami i walkami wokol koryta…

[quote=“JAREK_M-F”]

Bardzo sluszna uwaga! Ta skurwiala elita, zamiast zajmowac sie rzeczami istotnymi dla ludzi, ktorzy ich tam wywidowali, jak zwykle zajmuje sie gierkami i walkami wokol koryta…[/quote]

Prawda! Tylko czy to akurat jest argument za czy przeciw WOŚP ?

[quote=“OKO”]

Bardzo sluszna uwaga! Ta skurwiala elita, zamiast zajmowac sie rzeczami istotnymi dla ludzi, ktorzy ich tam wywidowali, jak zwykle zajmuje sie gierkami i walkami wokol koryta…

Prawda! Tylko czy to jest argument przeciwko WOŚP ?[/quote]

Hm, to nie jest argument przeciwko WOSP, jak sadze… Raczej pytanie o to dlaczego takie cos jak WOSP musi w ogole funkcjonowac w Polsce???

[quote=“JAREK_M-F”]

Bardzo sluszna uwaga! Ta skurwiala elita, zamiast zajmowac sie rzeczami istotnymi dla ludzi, ktorzy ich tam wywidowali, jak zwykle zajmuje sie gierkami i walkami wokol koryta…[/quote]

…to proste partycypacja obywateli w życiu publicznym jest znikoma, jak nie równa zeru. W Polsce(i nie tylko) mamy doczynienia z tzw. demokracją parlamentarną tzn. obywatele w wyborach powechnich wybierają (niby) swoich przedstawicieli aby ci ostatni poprostu rządzili. Zgodnie z Konstytucją RP “Posłowie są przedstawicielami Narodu. Nie wiążą ich instrukcje wyborców (art. 104.1)”, podobnie mamy w ustawie o samorządzie gminnym “Radnych nie wiążą instrukcje wyborców (art. 23.1)” widać tu jak na dłoni pozbawienie wyborców wpływu na dalsze postępowanie wybranych przez nich przedstawicieli. Smiało można stwierdzić, że Owsiaka nie wiążą instrukcje ‘naiwniaków’ wrzucających swoje 5 gr, choć jak widać i słychać stara się robić dobrą minę do złej gry. Byłoby inaczej gdyby akcję swoją uskuteczniał każdego dnia, co może nie byłoby tak efektowne jak obecne wośp ale stało by się efektywniejsze w szerszym sensie współpracy społecznej.

ps. artykuły cytowałem z książki Rafała Górskiego “Bez Państwa. Demokracja Uczestnicząca w Działaniu”.

[quote=“OKO”]

[quote=“FAKIR”]Faktem jest, że u mnie w mieście nikt nas nie zaprosi na granie na WOSP bo od wieków tego typu imprezy obstawiane są przez Gang Olsena i inne rockowo-bluesowe ciulstwa, będące w mniemaniu organizatorów, władz miasta i samych “artystów” jedynie słusznymi. Jednakowoż odpowiedź niezmiennie od lat brzmiała by “NIE!”.

Jestem prostym “chłopakiem” z Fryny więc może zmienię zdanie gdy ktoś mi w prosty sposób wyjaśni dlaczego nasze władze/rząd są w stanie bez mrugnięcia okiem wydawać ogromne kwoty (domyślam się, że wielokrotnie przekraczające wpływy z WOSP) na tak istotne dla naszego społeczeństwa sprawy jak misje wojskowe w Iraku, Afganistanie, zakup amerykańskich (?) myśliwców itp., a od lat tak trudno doprowadzić stan polskiej służby zdrowia do powiedzmy zadowalającego. Kurwa, czy gdyby nie Owsiak to w naszych szpitalach nie byłoby sprzętu? Smutne[/quote]

.

… ale niestety, w dużej mierze, prawdziwe.[/quote]

sprawa iraku to wogole jedna wielka beka, mysle ze niedlugo trzeba by rozliczy cludzi ktorzy nas wjebali w ten irak

zadnych kontraktow dla polskich firm
zadnych korzysci ze strony usa dla polski

same straty finansowe,plus do tego zabici i ranni

Kazdy o tym wie,a nikt nie ma ochoty rozliczyc polglowkow ktorzy zrobili ten interes zycia, min kosztem sluzby zdrowia czy edukacji

słaby lans, chuja widać, chuja słychać no ale na temat więc wrzucam:

pl.youtube.com/watch?v=VAndsyfRy … annel_page

3:10

:wink:

[quote=“OKO”]

Jestem prostym “chłopakiem” z Fryny więc może zmienię zdanie gdy ktoś mi w prosty sposób wyjaśni dlaczego nasze władze/rząd są w stanie bez mrugnięcia okiem wydawać ogromne kwoty (domyślam się, że wielokrotnie przekraczające wpływy z WOSP) na tak istotne dla naszego społeczeństwa sprawy jak misje wojskowe w Iraku, Afganistanie, zakup amerykańskich (?) myśliwców itp., a od lat tak trudno doprowadzić stan polskiej służby zdrowia do powiedzmy zadowalającego. Kurwa, czy gdyby nie Owsiak to w naszych szpitalach nie byłoby sprzętu? Smutne[/quote]

.

… ale niestety, w dużej mierze, prawdziwe.[/quote]

a może dlatego nie ma sprzętu. na zasadzie Owsiak kupi.
nie tak panowie nie tak jestem na nie.

[quote=“dante”]a może dlatego nie ma sprzętu. na zasadzie Owsiak kupi.
nie tak panowie nie tak jestem na nie.[/quote]

Bzdura. Nikogo to nie obchodzi - nie kupiłby Owsiak, nie byłoby wcale.

Jakby ktoś chciał nabyć jakieś komiksowe gadżety i wesprzeć owsiakowy kapitalizm to zapraszam:

aukcje.wosp.org.pl/my_page.php?uid=12469297

[quote=“Jurek Owsiak”]“Nasi artyści z najwyższej półki nie biorą honorariów. Przykładem niech będzie Doda, która nie bierze honorariów i nawet dała mi buziaka… za darmo. Nie ma nikt prawa wziąć kasy, albo niech biorą, ale oddadzą na Orkiestrę. Jedyne pieniądze, jakie mogą wziąć piosenkarze, to zwroty kosztów podróży.”

[/quote]

:laughing:

okazało się że “artyści” którzy zarządali honorariów za występ na WOŚP to raczej II liga polskiej muzyki rozrywkowej

pardon.pl/artykul/7466/owsia … wane_ch_je

OKO napisał :

podpisuję się pod tym.

[quote=“piotr”]OKO napisał :

podpisuję się pod tym.[/quote]

tak jak się wspiera płacenie podatków to cHuj ,że 80 % JEST marnotrawione reszta idzie na ważne cele.

pardon.pl/artykul/7513/rydzy … anistyczne
:smiley:

i43.tinypic.com/1z1uvrk.jpg

z tym foto to ponoć są dwie opcje.
że zabrano łebowi puszkę pod pretekstem pokaż jak wygląda (bo on ani razu nie przykłada się do tego
albo że zajebał i tyle :stuck_out_tongue:

a i nie ma fotki co było potem, może kasę wrzucili z powrotem? (ta po chuju :smiley: )

pewnie dziewczyny obiecaly, ze sie dla niego rozbiora…a ze to pewnie najpiekniejsze dziewczyny z dzielnicy, a on jakos powodzenie nie mial, wiec :wink:

Garść informacji o wczorajszych wydarzeniach:

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/14,166794,24360762.html?fbclid=IwAR0eXvo6pB5vT9JeKrx1qQavs86FfBfXCkYfjmTfj3C_8DcgpoCkeTpVkxE#s=BoxMMtImg2

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,24360313,koszmarne-wpisy-pawlowicz-po-ataku-na-adamowicza-owsiak-wzbudza.html

Komentarz klawisza na temat ataku w Gdańsku

https://joemonster.org/art/45472