[ zapomniane kapele ze świata ]

Skoro jest temat o zapomnianych zespołach z PL to dlaczego nie założyć takiego samego o kapelach z Europy i reszty świata?
Tak sobie pomyślałem, kiedy w czeluściach youtube odkopałem kilka kapel, które niegdyś były dla mnie hitami.

Na pierwszy ogień szwedzko/amerykański Pridebowl. Śmigali swego czasu na kasetach w kilku polskich dystrybucjach:
youtube.com/watch?v=rCRkjavaI6Q
Fajne, melodyjne granie. W zalewie gówna jakim jest dzisiejszy melodic-punk ten zespól to brylant z dawnych czasów

jak dla mnie to na pewno

De Lyckliga Kompisarna
youtube.com/watch?v=oKlyamsftHQ

i Dia Psalma

generalnie ogrom kapel z północy

Oheisvasara?

circusofflesh.com/ohis/main.shtml

[quote=“da-ef”]jak dla mnie to na pewno

De Lyckliga Kompisarna
youtube.com/watch?v=oKlyamsftHQ

[/quote]

Szwecja mnie rozwala od lat. Czy oni tam mają jakieś słabe punkowe kapele? :wink:

Polecam Strebers. U nas nie tyle zapomniani co raczej chyba mało znani. W Szwecji to legenda, słuchana nie tylko przez punków:

youtube.com/watch?v=gnYpXTpQ-Jk

dla mnie taką kapelą jest neverending.

szukam czegokolwiek o tej kapeli/nagrań w necie i nie mogę nic znaleźć (poza splitem z jukebox scenario, który łatwo dostać )

gdyby ktoś miał coś z tego:
discogs.com/artist/1537701-Neverending - proszę o kontakt :slight_smile:
(najchętniej przytuliłbym to cd, bo 6 zawartych tam kawałków (+słabo nagrany bonus) ) to z tego co pamiętam były niezłe hity

Szwecja mnie rozwala od lat. Czy oni tam mają jakieś słabe punkowe kapele? :wink:

Polecam Strebers. U nas nie tyle zapomniani co raczej chyba mało znani. W Szwecji to legenda, słuchana nie tylko przez punków:

youtube.com/watch?v=gnYpXTpQ-Jk[/quote]

youtube.com/watch?v=yfLbrewbP_8

youtube.com/watch?v=gnYpXTpQ-Jk
youtube.com/watch?v=yfLbrewbP_8[/quote]

:exclamation:

tu należy tez wspomnieć o charta 77

Musta Paraati
youtube.com/watch?v=ORn1ZZSyn8Q

Chociaż może nie jest aż tak zapomniana.

Strebers - kapitalne!

[quote=“sypek”]dla mnie taką kapelą jest neverending.

szukam czegokolwiek o tej kapeli/nagrań w necie i nie mogę nic znaleźć (poza splitem z jukebox scenario, który łatwo dostać )

(najchętniej przytuliłbym to cd, bo 6 zawartych tam kawałków (+słabo nagrany bonus) ) to z tego co pamiętam były niezłe hity[/quote]

Sypek… ozłociłbym za te nagrania choćby w wersji mp3… najgorsze jest to, że miałem CD wydane przez We Bite, ale jakaś bycz nieokrzesana zajumała mi tą płytę ( w domyśle pożyczyłem komuś kto zapomniał mi ją oddać, a ja nie pamiętam kto… )…

np. belgijski Heibel
youtu.be/eC-O4-7zALE

[quote=“syn abrahama”]

[quote=“sypek”]dla mnie taką kapelą jest neverending.

(najchętniej przytuliłbym to cd, bo 6 zawartych tam kawałków (+słabo nagrany bonus) ) to z tego co pamiętam były niezłe hity[/quote]

Sypek… ozłociłbym za te nagrania choćby w wersji mp3… najgorsze jest to, że miałem CD wydane przez We Bite, ale jakaś bycz nieokrzesana zajumała mi tą płytę ( w domyśle pożyczyłem komuś kto zapomniał mi ją oddać, a ja nie pamiętam kto… )…[/quote]

hehe, no właśnie też miałem, tylko jakąś cd-r, ale nie pamiętam od kogo. A ten cd-r niestety poleciał ode mnie w siną dal ( ładne kilka lat temu ) i nawet jeśli istnieje nie ma żadnych szans na odzyskanie… skup się, może Ci się przypomni kto był tak fajny i nie oddał… :wink:

Jaro wymienił, skądinąd znakomity, Heibel, a ja właśnie wlazłem w ten temat by zapodać innych Belgów, którzy swego czasu grali sporą trasę w Polsce (zorganizowaną przez Tomka Ryłko), w czasie której zagrali nawet w Jarocinie :wink: Koncert w Pruszczu Gdańskim zajarał mnie do tego stopnia, że następnego dnia wybrałem się w długą, samotną eskapadę pociągiem do Białegostoku :smiley:
Zespół, o którym piszę, zwie się EAR DAMAGE i wydał dwie płyty - rewelacyjną Progress of Humanity i nieco słabszą, ale też dającą radę Hangover of Loneliness.

youtube.com/watch?v=ZRxT4WxMzP0

[quote=“Wolf”]Jaro wymienił, skądinąd znakomity, Heibel, a ja właśnie wlazłem w ten temat by zapodać innych Belgów, którzy swego czasu grali sporą trasę w Polsce (zorganizowaną przez Tomka Ryłko), w czasie której zagrali nawet w Jarocinie :wink: Koncert w Pruszczu Gdańskim zajarał mnie do tego stopnia, że następnego dnia wybrałem się w długą, samotną eskapadę pociągiem do Białegostoku :smiley:
Zespół, o którym piszę, zwie się EAR DAMAGE i wydał dwie płyty - rewelacyjną Progress of Humanity i nieco słabszą, ale też dającą radę Hangover of Loneliness.

youtube.com/watch?v=ZRxT4WxMzP0[/quote]

w Jarocinie grali z nimi tez chyba belgowie z Triptych z tego co pamiętam też niczego sobie

Całą trasę wspólnie grali, pamiętam, że wtedy mi się podobało, ale za cholerę nie pomnę co konkretnie grali :wink:

EDIT:
Znalazłem wideło z reunionu Triptych sprzed półtora roku, jeśli kiedyś grali tak samo, to chyba się dziwię, że mi się to mogło podobać. No ale mogli w międzyczasie mocno ewoluować :wink:

youtube.com/watch?v=Fq5-PK8pCbI

Swojego czasu lubiłem posłuchać kapelki NULA z Chorwacji youtube.com/watch?v=GzyMP8tqb24 Grali u nas nawet kiedyś w Szczytnie z Enough. Zajebisty był koncert.

kurde dubel

[quote=“dzordz busz”]np. belgijski Heibel
youtu.be/eC-O4-7zALE[/quote]

szkoda że ta zajebista kapela tak niewiele nagrała :imp:

Czy wspaniałe Bad Influence mieście się w temacie zapomnianych kapel?
youtube.com/watch?v=PmDjyLdnoAI
youtube.com/watch?v=NywZdd-9Wpo
youtube.com/watch?v=bo6Wdy36Z9o

Ewentualnie francuskie:
Treponem Pal
youtube.com/watch?v=bo6Wdy36Z9o
youtube.com/watch?v=8MGfTBU4nCQ

i Kill The Thrill? :wink:
youtube.com/watch?v=RMffZ9uS00w
youtube.com/watch?v=j3u1PaZitlw
youtube.com/watch?v=3xqNM-IFT54

ANGOR WAT !!!